ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія являє собою "гостру загрозу", але Китай є найбільшою проблемою, заявляє Пентагон

Велика Епоха
Міністр оборони США Ллойд Остін проводить брифінг для преси в Пентагоні 27 жовтня 2022 року в Арлінгтоні, штат Вірджинія. Остін презентував Національну оборонну стратегію 2022 і обговорив агресію Росії та Китаю (Kevin Dietsch/Getty Images)

Китай являє собою "фундаментальний" ризик для безпеки США на десятиліття вперед, тоді як Росія становить "гостру загрозу", заявив Пентагон у своїй новій оборонній стратегії, опублікованій у четвер, яка визначає стратегію американських збройних сил на найближчі роки.

Пекін "є єдиним конкурентом, у якого є намір і, дедалі частіше, засоби змінити міжнародний порядок", — заявив журналістам міністр оборони Ллойд Остін, представляючи нову стратегію США.

"На відміну від Китаю, Росія не становить системної загрози для США в довгостроковій перспективі. Але Росія дійсно становить безпосередню і гостру загрозу нашим інтересам і цінностям", — додав він.

Нова оборонна стратегія, вперше оприлюднена разом із новою ядерною та ракетною позицією США, спрямована проти тиску Пекіна на Тайвань у той час, коли Вашингтон побоюється, що Китай прискорює терміни возз'єднання з островом.

Провокаційна риторика Китаю щодо Тайваню

"Дедалі провокаційніша риторика і примусові дії Китаю щодо Тайваню дестабілізують ситуацію, створюють ризик непорозумінь і загрожують миру та стабільності в Тайванській протоці", — ідеться в 20-сторінковому документі, секретнішу версію якого направили до Конгресу кілька місяців тому.

Однак Пентагон зазначає, що "конфлікт із Китаєм не є ні неминучим, ні бажаним".

Сполучені Штати також вважають, що їхня ядерна зброя призначена для "стримування всіх форм стратегічного нападу", включно зі звичайною, йдеться в новій ядерній позиції США.

"Це включає застосування ядерної зброї, незалежно від її сили, і включає дуже значні атаки стратегічного характеру з використанням неядерних засобів", — заявив журналістам високопоставлений представник Міністерства оборони США.

Однак у документі йдеться про те, що Сполучені Штати "розглядатимуть можливість застосування ядерної зброї лише за надзвичайних обставин для захисту життєво важливих інтересів США, їхніх союзників і партнерів".

"...ядерна небезпека зберігається і може посилитися".

Високопоставлений представник Пентагону пояснив, що цей новий двозначний підхід покликаний "ускладнити ухвалення рішень" противником у той час, коли Росія звинувачує Україну в підготовці до застосування "брудної бомби".

"Вторгнення Росії в Україну підкреслює, що ядерна небезпека зберігається і може посилитися в умовах дедалі конкурентнішого і нестабільнішого геополітичного середовища", — йдеться в новій стратегії США.

У той час як США очікують швидкого ядерного випробування Північної Кореї, Пентагон попереджає, що ядерний удар Північної Кореї означатиме "кінець режиму" Кім Чен Ина.

"Будь-яка ядерна атака Північної Кореї проти США або їхніх союзників і партнерів буде неприйнятною і призведе до припинення існування цього режиму", — заявили в Пентагоні. "Не існує сценарію, за якого режим Кіма міг би застосувати ядерну зброю і вижити".

Китай "розпочав амбітні зусилля з розширення, модернізації та диверсифікації своїх ядерних сил", заявило Міністерство оборони США, додавши, що Пекін, "ймовірно, хоче мати щонайменше 1000 ядерних боєголовок до кінця десятиліття".

Але "Росія — головний суперник Сполучених Штатів, що володіє найрізноманітнішими і найздібнішими ядерними силами", — йдеться в документі.

Росія має 1550 розгорнутих ядерних боєголовок і ще 2000 нерозгорнутих.

===

Новини по темі: