ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сухі шампуні Unilever відкликані через потенційну присутність бензолу, який може викликати рак

Велика Епоха
Unilever повідомляє про добровільне відкликання деяких сухих шампунів у США через потенційну присутність бензолу. (FDA)

Компанія Unilever United States оголосила про добровільне відкликання кількох марок сухих аерозольних шампунів через «потенційно підвищений вміст» бензолу, що є канцерогеном для людини.

Відповідно до оголошення компанії, опублікованому на сайті Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA), відгукуються такі марки, як Dove, Nexxus, Suave, TIGI (Rockaholic та Bed Head) та TRESemmé. Відкликана продукція була виготовлена до жовтня 2021 року і поширювалася по всій країні.

Бензол, що є канцерогеном для людини, можна знайти у багатьох місцях у навколишньому середовищі. Люди піддаються впливу цієї речовини щодня, як у приміщенні, так і на вулиці, при вдиханні перорально або через шкіру.

Вплив може призвести до ракових захворювань, включаючи лейкемію, рак кісткового мозку, та захворювання крові, які можуть бути небезпечні для життя.

Компанія Unilever U.S. заявила, що на підставі незалежної оцінки небезпеки для здоров'я «щоденний вплив бензолу у відкликаних продуктах на рівні, виявленому в ході тестування, як очікується, не викличе несприятливих наслідків для здоров'я».

«Внутрішнє розслідування показало, що джерелом є пропелент, і Unilever працює зі своїми постачальниками пропелентів над розв’язанням цієї проблеми», — йдеться в заяві.

Компанія повідомила, що відкликає продукцію «з міркувань обережності» і «на сьогодні не отримала жодних повідомлень про несприятливі події, пов'язані з цим відгуком».

Продавців попросили прибрати з полиць відкликані товари. Зачеплені продукти і споживчі коди UPC представлені в списку.