ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Африка не проти України», — говорить Макі Салл, президент Африканського союзу (ВІДЕО)

Велика Епоха
Макі Салл, президент Республіки Сенегал. (Xaume Olleros/Getty Images)

Голова Африканського союзу Макі Салл заявив у понеділок, що Африка «не проти України», країни, яка «зазнала нападу», але пояснив відмову багатьох африканських країн прийняти чийсь бік у кризі як реакцію на байдужість міжнародної спільноти до агресії, спрямованої проти континенту.

«Африка не проти України, у нас не має скластися враження, що африканці нечутливі до ситуації в Україні. Це зовсім не так», — сказав глава сенегальської держави на 8-му Дакарському міжнародному форумі, конференції лідерів та експертів з безпеки в Африці.

«Але африканці кажуть, що в той самий час, коли Україна перебуває в стані війни, зазнає вторгнення, зазнає нападів, Африка постійно зазнає терористичних атак», — сказав він. Він також послався на відсутність міжнародної солідарності перед економічною кризою, яку відчуває континент, і перед хворобами.

«Ми живемо у 2022 році, ми вже не в колоніальній епосі. Ми у 2022 році, тому країни, навіть якщо вони бідні, мають однакову гідність. Ми повинні ставитись до їхніх проблем з такою самою повагою», — додав він.

Він знову закликав до покращення представництва Африки у міжнародних організаціях, таких як Рада Безпеки ООН та G20.

Африканські країни розділилися у поглядах на війну в Україні

Вторгнення Росії в Україну розділило африканські країни, як показали кілька голосувань в Організації Об'єднаних Націй із лютого 2022 року. Майже половина з них утрималася чи не взяла участі у голосуванні 12 жовтня, коли Генеральна Асамблея ООН засудила анексію Росією української території.

Сенегал, який має міцні відносини з країнами Заходу, здивував 2 березня, утримавшись під час голосування Генеральної Асамблеї на користь резолюції, яка вимагала, щоб Росія негайно припинила застосування сили проти України.

З іншого боку, Сенегал 24 березня проголосував за другу резолюцію, яка вимагає від Росії негайного припинення війни. Він також проголосував 12 жовтня за осуд анексії.

Пан Салл виступив за початок переговорів між головними дійовими особами української кризи. «Ми повинні бути в змозі зупинити цю війну, яка руйнує мир», — сказав він.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr

===

Новини по темі: