ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Професор кримінології виступив із мирною пропозицією: «Україна та Росія вступають до ЄС»

Велика Епоха
Володимир Зеленський та Володимир Путін (Getty Images)

Війна Росії в Україні входить у десятий місяць. Мало хто міг передбачити, як довго триватиме вторгнення і яка велика кількість жертв піде за ним. Сполучені Штати вже пообіцяли Києву понад 40 мільярдів доларів допомоги, а президент України Володимир Зеленський попросив ще більше.

Українцям нема куди йти. Ще більше ускладнює ситуацію те, що й росіянам, які виступають проти Путіна, теж нема куди йти, і вони ризикують бути звинуваченими в нелояльності у воєнний час, якщо не гірше, повідомляє Newsweek.

Путіну також нема куди йти, окрім як уперед. Якщо він програє війну і не зможе завоювати та утримати українську територію, він втратить свою владу. Але немає гарантії, що наступник Путіна, якщо такий з'явиться, захоче закінчити війну.

Європейський Союз має запропонувати Росії та Україні угоду: повне виведення всіх військ на кордони, які були там до вторгнення Росії у лютому 2022 року, і якщо це буде досягнуто протягом 30 днів, то і Росія, і Україна негайно набудуть членства в ЄС.

«Це спосіб закінчити війну. Путіну буде легше відступити, якщо в руках буде щось, що оцінить його народ. Громадяни Росії, від олігархів до робітників, безперечно, оцінили б громадянство ЄС з його правом пересування та правом працювати на всій території ЄС. Справді, вони б оцінили ці нематеріальні юридичні права набагато більше, ніж російські війська, які утримують українську територію та постачання соняшникової олії.

Якщо пропозиція буде відхилена, то Путін і його політичні союзники користуватимуться ще меншою підтримкою населення, оскільки російський виборець знатиме, що некомпетентність Путіна у війні та його непоступливість у світі коштували цьому самому російському виборцю громадянства ЄС з усіма наслідками, що звідси випливають. Зробити Путіна менш популярним у такий спосіб теж було б добрим результатом», — сказав Тіллман.

Для України, звісно, немає зворотного боку. Якщо пропозиція буде ухвалена, війна закінчиться, і Україна стане членом ЄС. Україні було б безглуздо відкидати цю пропозицію, і вона зможе продовжувати виступати на міжнародних форумах із пропозиціями щодо повернення Криму та своїх східних територій.

Якщо Путін відхилить пропозицію, а Україна прийме її, то Україна нічого не втратить і користуватиметься додатковою прихильністю міжнародної спільноти.

Зворотний бік цієї пропозиції, стверджує професор, полягає в тому, що, якщо її буде прийнято обома сторонами конфлікту, тоді парламенту ЄС та іншим європейським інститутам доведеться піти назустріч як російським, так і українським націоналістам. Це буде складно, оскільки, безперечно, буде пов'язано з відмиванням грошей, шахрайством та підривною розвідувальною діяльністю.

«Але ми на Заході не беззахисні перед подібними правопорушеннями. І з такими злочинами набагато легше впоратися, ніж із мільйонами біженців, які рятуються від трагічного конфлікту… не кажучи вже про гарячу війну з реальним ризиком переростання в ядерну», — завершив Тілман.

===

Новини по темі: