ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Житель Гамбурга оштрафований на 4 000 євро за букву "Z" на склі свого автомобіля

Велика Епоха
(ziare.com)

Жителя Гамбурга суд визнав винним у "потуранні війні в Україні" після того, як він розмістив на задньому склі свого автомобіля літеру "Z" — символ російської агресії. Німцю доведеться сплатити штраф у розмірі 4 000 євро, але вирок ще не набув чинності, повідомляє Ziare.com.

62-річний підсудний намагався довести в суді, що знак "Z" на його автомобілі не має жодного відношення до війни Росії проти України.

"Жест підсудного містить схвалення війни в Україні, яка є агресивною війною відповідно до Міжнародного кримінального кодексу, а також вираження солідарності з Росією", — йдеться у рішенні суду.

Хоча після початку російського вторгнення в Україну літера "Z" стала відома як символ цієї агресії, в суді німець наводив багато версій того, що означала літера "Z", яку він розмістив на вікні свого автомобіля.

Як повідомляє німецьке видання Sueddeutsche Zeitung, відповідач у суді заявив, що "Z - це просто остання буква латинського алфавіту".

"Пов'язувати її образ з війною в Україні — це "дуже-дуже крута теорія". Є й інші можливі зв'язки, такі як франко-алжирський фільм "Z" (режисер Коста Гаврас) або однойменний бар у Гамбурзі",  — зазначає німецьке видання.

===

Новини по темі: