ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Голландці розслідують «незаконні» офіси китайського режиму у Нідерландах

Велика Епоха
На цій фотографії зображено голландський прапор, яким уболівальники прикрашали вулиці та будинки напередодні футбольного чемпіонату Євро 2020-2021 у Гаазі, Нідерланди, 1 червня 2021 року. (Sem Van Der Wal/ANP/AFP via Getty Images)

Нідерланди розслідують діяльність офісів, які незаконно працювали в країні від імені китайського режиму, заявило Міністерство закордонних справ.

Розслідування проводиться після повідомлень RTL Nieuws і сайту «Follow The Money» про те, що два таких офіси виконували дистанційну пролонгацію прав водія для китайських громадян.

Посольство Китаю відповіло електронною поштою на питання Reuters, що воно «не в курсі цього питання... і не залучене до нього».

«Судові та правоохоронні органи Китаю суворо дотримуються міжнародних правил і повністю поважають судовий суверенітет інших країн», — йдеться у повідомленні.

Представник Міністерства закордонних справ Нідерландів Максим Ховенкамп сказав: «Зараз ми як міністерство розслідуємо, що відбувається з центрами, і коли ми матимемо більше інформації про це, ми зможемо визначитися з відповідними діями».

«Правда в тому, що китайський уряд не інформував нас про ці центри дипломатичними каналами, тому вони з самого початку незаконні», — сказав Ховенкамп.

RTL взяв інтерв'ю у Ван Цзиньюя, китайського дисидента, який розповів, що представники одного з таких офісів у Роттердамі намагалися чинити на нього тиск у рамках ширшої кампанії переслідування, щоб він повернувся до Китаю.

У дослідженні, проведеному у вересні мадридською правозахисною групою Safeguard Defenders, йдеться про те, що китайські поліційні служби відкрили офіси в 30 країнах і використовують їх для досягнення політичних цілей за кордоном, зокрема «в таємних та незаконних поліційних операціях в Іспанії».

За словами представника Safeguard Defenders Лаури Харт, сенс створення таких підпільних центрів полягає в тому, щоб Комуністична партія Китаю придушувала критику у спільнотах емігрантів «так само, як вона це робить у себе вдома протягом тривалого часу».

За матеріалами   The Epoch Times USA

===

Новини по темі: