ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Гонконжців, які аплодували в суді, посадили у в'язницю за звинуваченням у підбурюванні до заколоту

Велика Епоха
Гаррі Пан Мун-юень біля будівлі суду Західного Коулуна, Гонконг, 29 листопада 2021 року. (Alice Fung/AP Photo)

Двоє мешканців Гонконгу, у тому числі пастор, були визнані винними у підбурюванні до заколоту та засуджені до ув'язнення у четвер за оплески та критику судді під час судового розгляду з приводу забороненого пікету в місті.

Преподобний Гаррі Пан Мун-юень і домогосподарка Чіу Мей-ін були заарештовані у квітні за порушення порядку під час судового слухання у січні, на якому лідер групи, який організував пікет на згадку про вбивство продемократичних демонстрантів у 1989 році на площі Тяньаньмень, засуджено за підбурювання інших приєднатися до забороненого заходу.

Гонконг піддається політичному придушенню після масових продемократичних протестів у 2019 році та запровадження радикального Закону про національну безпеку у 2020 році, коли багато відомих демократичних активістів було заарештовано та ув'язнено.

На додаток до Закону про національну безпеку дедалі більше дисидентів звинувачується у підбурюванні до заколоту відповідно до закону колоніальної епохи.

Замість звинувачення у неповазі до суду Гаррі та Чіу звинуватили у виголошенні бунтівних слів. Повідомляється, що Гаррі сказав судді Ченг Лім-чі: «Ви втратили совість», а Чіу, як повідомляється, звинуватила суддю в недотриманні закону та винесенні довільного рішення у справі.

Гаррі Пан Мун-юень також був визнаний винним за додатковим звинуваченням у підбурюванні до заколоту щодо відеороликів на YouTube, які він публікує з 2020 року. У відеороликах він критикує, як судді розглядають інші справи.

Гаррі був засуджений до одного року ув'язнення за двома звинуваченнями. Чіу отримала три місяці в'язниці.

Протягом десятиліть Гонконг і Макао були єдиними місцями в Китаї, де дозволялося відзначати жорстоке придушення китайською армією студентських протестів на площі Тяньаньмень в Пекіні 4 червня 1989 року. Тоді було вбито сотні, якщо не тисячі молодих людей.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: