ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін заявив, що світ вступає у своє "найнебезпечніше" десятиліття

Велика Епоха
Президент Росії Володимир Путін головує на засіданні Ради безпеки в підмосковній державній резиденції Ново-Огарьово 19 жовтня 2022 року. (SERGEY ILYIN/SPUTNIK/AFP via Getty Images)

Світ вступає в "найнебезпечніше" десятиліття з часів Другої світової війни, заявив у четвер президент Росії Володимир Путін, оскільки Захід прагне зберегти своє панування над планетою.

"Ми переживаємо історичний момент. Ми, безсумнівно, стоїмо перед найнебезпечнішим, найважливішим, найбільш непередбачуваним десятиліттям" з 1945 року, — сказав російський лідер на дискусійному форумі "Валдай" у Москві.

"Захід не в змозі керувати світом, але він відчайдушно намагається, і більшість народів світу не може з цим змиритися", — сказав він, оцінивши планету як таку, що перебуває в "революційній ситуації".

Боротьба за виживання Росії

За його словами, напад на Україну є частиною цього "тектонічного зсуву всього світового порядку".

Незадовго до цього він охарактеризував свою конфронтацію із Заходом, зокрема в контексті наступу на Україну, як боротьбу за саме виживання Росії.

"Росія не кидає виклик Заходу, Росія просто захищає своє право на існування", — сказав він, звинувативши американців і представників Заходу в бажанні "знищити, стерти (Росію) з лиця землі" в новому звинуваченні своїх геополітичних суперників, які підтримують і озброюють Україну для протистояння російській армії.