ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Глава ЄЦБ заявила, що Путін — жахлива людина, якою керують злі сили

Велика Епоха
Президент Європейського центрального банку Крістін Лагард виступає на пресконференції після засідання грошової ради керівників у Франкфурті, Німеччина, 10 березня 2022 року. (Daniel Roland/Pool via Reuters)

Володимир Путін є "жахливою людиною", заявила президент Європейського центрального банку Крістін Лагард, маючи на увазі свої минулі зустрічі з російським президентом, хоча "він не був таким хворим, як сьогодні".

"Навіщо робити такі речі, вторгатися в країну, вбивати людей, руйнувати структуру суспільства і зазнавати поразки? Той, хто так поводиться, повинен бути керований злими силами", — сказала Лагард в інтерв'ю ірландському національному телеканалу RTE в п'ятницю в програмі "Late Late Show".

Як повідомляє Bloomberg, глава ЄЦБ вважає напад Путіна на Україну спробою кремлівського лідера "викликати хаос і знищити якомога більшу частину Європи". Однак, за її словами, дії Путіна "об'єднали" український народ.

"Він омолодив НАТО і, безумовно, згуртував європейців", — підкреслила Крістін Лагард.

Після висловлення своїх поглядів К.Лагард підкреслила, що вона є "лише центральним банкіром", тому "вона не повинна говорити всі ці речі".

Пояснюючи останні дії ЄЦБ, який у четвер подвоїв свою ключову процентну ставку до найвищого рівня за останні десять років, Лагард сказала, що центральний банк "бореться з інфляцією", спричиненою швидким відновленням після пандемії плюс "енергетичною кризою, спричиненою паном Путіним, який вирішив у невиправданий спосіб вторгнутися в іншу країну".

"Ця енергетична криза спричиняє масову інфляцію, яку ми повинні побороти. Саме тому ми змушені підвищувати відсоткові ставки, тому що ми хочемо приборкати інфляцію, повернути її до розумних меж, щоб вартість життя не була такою високою для людей", — додала вона.

===

Новини по темі: