ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Австрія задоволена угодою зі зрідженого газу з Об'єднаними Арабськими Еміратами

Велика Епоха
Танкер зі зрідженим природним газом з Катару проходить через Суецький канал неподалік єгипетського портового міста Ісмаїлія (архівне фото). (AFP via Getty Images)

Федеральний уряд Австрії, який останнім часом зазнав сильного політичного тиску, повертається з Абу-Дабі з історією успіху. Як повідомляє газета «Кроне», до країни Перської затоки вирушила делегація на чолі з канцлером Карлом Нехаммером. У ході переговорів було досягнуто домовленості з представниками Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) про закупівлю однієї терават-години зрідженого природного газу (ЗПГ).

Об'єм відповідає корабельному завантаженню. Емірати доставлять скраплений газ до зими 2023-24 р. Цієї кількості достатньо для зігрівання 65 000 домогосподарств у холодну пору року. Крім Нехаммера, до Еміратів також приїхали міністр охорони навколишнього середовища Леонор Гевесслер та міністр фінансів Магнус Бруннер.

У вересні енергетична компанія RWE, що базується в Ессені, вже підписала контракт з країною Перської затоки на початкове постачання 137 000 кубометрів ЗПГ. Федеральний канцлер Олаф Шольц особисто відвідав це місце. Перше постачання для Німеччини заплановано на новий ЗПГ-термінал у Брунсбюттелі під Гамбургом у грудні 2022 року.

Після візиту Шольца компанія RWE оголосила про узгодження меморандуму про взаєморозуміння щодо багаторічного постачання, починаючи з 2023 року. Чи буде подібний меморандум про взаєморозуміння для Австрії, поки що невідомо. Нехаммер і Гевесслер наголосили на необхідності диверсифікації позицій Австрії у сфері постачання газу.

До початку війни в Україні наприкінці лютого Австрія, як і раніше, імпортувала 80 відсотків природного газу з Росії. До серпня ця частка впала до рівня менше ніж 50 відсотків.

Контракт на постачання газу укладатиме OMV, яка частково належить державі. Попередником компанії було радянське управління нафтопродуктів у зоні, що була під керуванням СРСР після закінчення Другої світової війни. Сьогодні австрійська холдингова компанія ÖBAG має 31,5% акцій OMV. Суверенному фонду добробуту Mubadala в Абу-Дабі належить 24,9% акцій.

На думку уряду, у майбутньому Об'єднані Арабські Емірати мають стати енергетичним партнером Австрії. Однак це стосується, перш за все, розширення використання відновлюваних джерел енергії.

Генеральний директор OMV Альфред Стерн оголосив, що сховища природного газу групи вже заповнені на «понад 100 відсотків». Це можливо, тому що підземні порожнини також допускають заповнення понад номінальну місткість.

OMV управляє приблизно 25 відсотками всіх потужностей зберігання газу в Австрії. З наявними нині потужностями зберігання країна може протриматися близько року. OMV може повністю виконувати свої зобов'язання перед клієнтами коштом неросійського газу.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH