ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лідер приватної армії "Група Вагнера", кинув виклик Володимиру Путіну (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент Росії Володимир Путін на зустрічі з міністром оборони Сергієм Шойгу в державній резиденції Ново-Огарьово, під Москвою, Росія, 28 жовтня 2022 року. (Mikhail Metzel/Sputnik/Handout via Reuters)

Євген Пригожин, лідер жорстокої приватної армії "Група Вагнера", кинув виклик Володимиру Путіну віч-на-віч з приводу невдач у війні. Цей рідкісний акт непокори, про який стало відомо з доповідей американської розвідки, свідчить про зростаючий вплив Пригожина в кремлівських колах. За даними американської розвідки, очільник найманців і близька кремлівська довірена людина, як вважають, сам вступив у конфронтацію з президентом Путіним з приводу невмілого ведення війни, повідомляє Еxpress.

За словами джерел в американській розвідці, напружену конфронтацію визнали досить важливою, щоб включити її до щоденного брифінгу, який проводять для президента США Джо Байдена.

Під час зустрічі глава групи "Вагнер" особливо сильно "наїхав" на міністра оборони Росії Сергія Шойгу, намагаючись змістити його.

Протягом останнього місяця він регулярно критикував російські військові зусилля під керівництвом Шойгу, закликаючи збільшити фінансування своєї найманської групи.

Раніше цього тижня Інститут вивчення війни (ISW) припустив, що зростання Пригожина й успіх "Вагнера" в Україні можуть "становити загрозу для правління Путіна".

У доповіді ISW йдеться: "Пригожин продовжує набирати силу і створює військову структуру, паралельну російським збройним силам, яка може стати загрозою для правління Путіна".

Вони додали, що перемоги Вагнера на полі бою "підривають авторитет" президента Росії.

Наймана армія пана Пригожина — єдина російська сила в Україні, яка захоплює землі після низки невдач національної армії, — стверджує джерело.

Самуель Рамані, експерт з питань оборони, сказав, що президент Путін відчайдушно "потребує видимості якоїсь наступальної перемоги, щоб заспокоїти критиків удома і показати російській громадськості, що ця війна все ще йде за планом".

===

Новини по темі: