ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайська мережа онлайн-дезінформації намагається дискредитувати проміжні вибори у США

Велика Епоха
Китайський хакер в Дунгуані, провінція Гуандун, 4 серпня 2020 року. (Nicolas Asfouri/AFP via Getty Images)

У звіті від 26 жовтня компанія з кібербезпеки Mandiant виявила нові наративи, що просуваються мережею онлайн-дезінформації під назвою DRAGONBRIDGE. У звіті йдеться, що DRAGONBRIDGE намагається вплинути на проміжні вибори шляхом створення конфліктів усередині американської політичної системи щодо Сполучених Штатів та їхніх союзників.

З червня 2019 року компанія Mandiant веде моніторинг та надає звіти про роботу мережі.

Вважається, що DRAGONBRIDGE була створена в період протестів проти екстрадиції в Гонконзі, оскільки її діяльність була спрямована на дискредитацію протестувальників.

У вересні 2021 року DRAGONBRIDGE розширила свою присутність у соціальних мережах, на вебсайтах та форумах щонайменше семи мовами у спробі мобілізувати американців азійського походження на протести в містах США. Однак, за даними Mandiant, ця спроба не призвела до будь-яких реальних дій.

У червні 2022 року дезінформація була спрямована на компанії, що займаються видобуванням рідкісноземельних металів, щоб зміцнити домінування Китаю на ринку.

У своїй останній кампанії з дезінформації DRAGONBRIDGE почала розміщувати фейкові статті в основних ЗМІ.

Для створення цих фальшивих статей DRAGONBRIDGE редагувала реальні статті, опубліковані основними ЗМІ. У блозі наводиться приклад статті китайською мовою, опублікованою газетою Sing Dao Daily у Гонконзі.

В оригіналі статті йдеться про те, що «хакерська група APT41, підтримувана китайським урядом, зламала комп'ютерні мережі щонайменше шести державних органів влади. Міністерство юстиції звинуватило п'ятьох хакерів з APT41».

Змінений уривок говорить: «Хакерська група APT41, яку підтримує уряд США, зламала комп'ютерні мережі щонайменше шести країн. Ці країни звинуватили п'ятьох хакерів з APT41».

Компанія Intrusion Truth, що займається питаннями кібербезпеки, давно відстежує діяльність APT41. Нещодавно компанія Mandiant виявила облікові записи у Twitter, що видають себе за Intrusion Truth, з майже ідентичними хештегами.

У вересні 2022 року облікові записи DRAGONBRIDGE розмістили відео англійською мовою на декількох платформах соціальних мереж. У ролику робиться спроба відмовити американців голосувати на майбутніх проміжних виборах у США, ставлячи під сумнів ефективність роботи уряду.

DRAGONBRIDGE намагається нав'язати історію про те, що нібито політичні чвари, упередженість, розкол та розбіжності є основою американської демократичної системи.

На думку бригадного генерала у відставці Роберта Сполдінга, кібервійна Китаю є частиною ширшої «війни поза межами» КПК. Китайський режим уникає прямої військової конфронтації зі США, оскільки його армія недостатньо сильна. Натомість КПК усіма засобами дискредитує, атакує та саботує американський спосіб життя.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr