ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Південна Корея підписала угоду з Польщею про будівництво ядерних реакторів

Велика Епоха
Південнокорейські ядерні реактори Shin-Kori 3 і 4, що будуються під назвою APR-1400, недалеко від південного порту Пусан, 5 лютого 2013 р. (Jun Yeon-Je/AFP via Getty Images)

Південна Корея та Польща підписали початкові угоди про будівництво другої атомної електростанції у Польщі, оскільки Південна Корея продовжує робити кроки щодо відродження своєї атомної промисловості, а Польща прагне дешевого та стабільного енергопостачання.

За даними Міністерства торгівлі, промисловості та енергетики Південної Кореї, польські енергетичні компанії ZE PAK та PGE підписали у понеділок з Korea Hydro & Nuclear Power лист про наміри щодо будівництва атомної електростанції в Патнові, Польща. Про це повідомляє міністерство торгівлі, промисловості та енергетики Південної Кореї.

Урядовці обох країн підтримують проєкт APR-1400 — удосконалену модель реактора, розроблену Південною Кореєю, в якій використовуються ключові технології американської компанії Westinghouse Electric Co.

Заступник прем'єр-міністра Польщі Яцек Сасін сказав, що угода про співпрацю у галузі ядерної енергетики з Південною Кореєю допоможе Польщі зміцнити свою енергетичну безпеку та стимулювати двосторонні зв'язки. Польща прагне знизити викиди вуглекислого газу та поступово відмовитися від виробництва енергії з вугілля.

Лі Чанг-ян, міністр торгівлі та промисловості Південної Кореї, сказав, що партнерство з Польщею йде в ногу із прагненням уряду експортувати ядерні реактори, що забезпечить більше робочих місць для південнокорейців.

Лі сказав, що Південна Корея також прагнутиме «дальшого двостороннього співробітництва» з Польщею в інших областях, таких як оборона, виробництво акумуляторів, водню та електромобілів.

Після початку російського вторгнення в Україну Польща придбала у Південної Кореї танки, гаубиці та винищувачі.

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль прагне відродити статус країни як ключового експортера ядерних реакторів. У червні компанія Korea Hydro & Nuclear Power підписала угоду з Казахстаном щодо будівництва двох атомних електростанцій.

За даними Всесвітньої ядерної асоціації, Південна Корея входить до числа «найвидатніших країн світу в галузі ядерної енергетики» з 25 ядерними реакторами, що діють. Вона також побудувала чотири ядерні реактори в Бараку, Об'єднані Арабські Емірати.

За матеріалами The Epoch Times USA