ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фінляндія підозрює, що відправлена в Україну зброя опинилася в руках злочинців (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Скриншот)

Національне бюро розслідувань Фінляндії (НБР) заявляє, що отримало попередню інформацію про те, що злочинці у Фінляндії захопили військову зброю, таку як автомати, призначені для українських військ.

"Зброю, що поставляється [з різних країн] в Україну, також було виявлено у Швеції, Данії та Нідерландах", — цитує фінське видання Yle.fi комісара НБІ Крістера Альгрена.

Міжнародні ЗМІ повідомили, що європейське правоохоронне агентство Європол припускало, що злочинні угруповання ховатимуть зброю в прикордонних районах. Минулого літа Європол опублікував заяву, в якій попередив, що поширення вогнепальної зброї та вибухових речовин в Україні може призвести до зростання незаконного обігу вогнепальної зброї та боєприпасів у ЄС через встановлені контрабандні маршрути або онлайн-платформи.

"Ми бачимо ознаки того, що ця зброя вже досягла Фінляндії", - сказав Альгрен.

НБР не опублікувала більш детальну інформацію про зброю, переправлену до Фінляндії, заявивши, що розслідування триває. Однак, за словами Альгрена, маршрути і контакти для переправлення нелегальної зброї з України до Фінляндії вже існують.

"У Фінляндії діють три найбільші у світі банди мотоциклістів - частини більших міжнародних організацій. Одна з них — Bandidos MC, у якої є підрозділ у кожному великому українському місті", — пояснив він.

З часів війни в Югославії балканські країни борються з незаконним обігом зброї.

"Україна отримала великий обсяг зброї, і це добре, але ми матимемо справу з цією зброєю протягом десятиліть, і ми заплатимо за це ціну тут", — сказав Альгрен.

Він також зазначив, що війна в Україні створила більше роботи для правоохоронних органів, але це не призвело до додаткового фінансування поліції, згідно з урядовим звітом, опублікованим у лютому минулого року.

===

Новини по темі: