ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Блінкен і міністр закордонних справ Китаю обговорили війну в Україні (ВІДЕО)

Велика Епоха
Державний секретар США Ентоні Блінкен виступає перед журналістами у Стенфордському університеті, Каліфорнія, 17 жовтня 2022 року. (Josh Edelson/AFP/Getty Images)

Держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ Китаю Ван І провели у вихідні телефонну розмову, під час якої обговорили війну в Україні, а також питання торгівлі та міжнародної безпеки. Ця розмова може бути спробою підготувати ґрунт для очікуваної наступного місяця зустрічі лідерів двох країн.

На початку місяця Ван був підвищений до члена Політбюро Комуністичної партії Китаю (КПК), що зробило його найвищим дипломатом КНР.

Держсекретар США порушив питання про війну Росії проти України та загрози, які вона становить для глобальної безпеки та економічної стабільності.

Керівництво США раніше звинувачувало КПК, яка править Китаєм як однопартійною державою, у мовчазній підтримці загарбницької війни Росії.

Повідомляється, що керівництво КПК знало про вторгнення в Україну і просило російського лідера Володимира Путіна відкласти війну до завершення зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні. КПК також цензурувала критичні погляди на війну, що висловлюються в Інтернеті, і постійно критикувала багатосторонні санкції проти Росії.

У березні керівництво США провело семигодинну зустріч із представниками КПК після повідомлень про те, що режим розглядає можливість надання економічної та військової допомоги Росії у військових діях. Ця зустріч сталася після повідомлення про те, що за день до вторгнення китайські суб'єкти розпочали масштабну кіберкампанію, спрямовану на руйнування цивільної та військової інфраструктури України.

Хоча у повідомленні Держдепартаменту йдеться, що Блінкен та Ван обговорили як війна в Україні може вплинути на глобальну безпеку та економічну стабільність, у китайській версії повідомлення про цю телефонну розмову Україна згадується лише в останньому абзаці.

Замість того, щоб зосередитись на Україні, КПК засудила нещодавні зусилля США щодо обмеження доступу тоталітарного режиму до напівпровідникових чипів, необхідних для сучасних систем озброєння, та пообіцяла дотримуватись ідеології комунізму.

«Прогрес людства», сказав Ван, залежатиме від «модернізації в китайському стилі» та прихильності до «соціалізму з китайськими рисами».

Попри різкі висловлювання, Ван зробив висновок, що дзвінок був «позитивним жестом», і що Блінкен висловив готовність Сполучених Штатів підтримувати зв'язок та співпрацю з Китаєм.

Цей дзвінок, ймовірно, розглядатиметься як «вимірювання температури» у відносинах між двома державами. Очікується, що президент Джо Байден зустрінеться з лідером КПК Сі Цзіньпіном у листопаді під час саміту G20 в Індонезії. Згадування з обох сторін про готовність спілкуватися з деяких питань може свідчити про те, що планування зустрічі справді розпочалося.

За матеріалами The Epoch Times USA

===