ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фінляндія закликає Угорщину і Туреччину ратифікувати членство в НАТО "якомога швидше"

Велика Епоха
Санна Марін (AFP / Getty Images)

Прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марін у вівторок закликала Угорщину та Туреччину якнайшвидше схвалити заявки Швеції та Фінляндії на вступ до оборонного альянсу НАТО.

Угорщина та Туреччина є єдиними членами НАТО, які ще не ратифікували ці заявки.

"Вся увага зараз прикута до Угорщини та Туреччини. Ми чекаємо, що ці країни ратифікують наші заявки. Я думаю, що було б важливо, щоб це сталося, бажано, якомога швидше", — цитує агентство Рейтер слова Марін на спільній пресконференції з іншими лідерами країн Північної Європи.

Зі свого боку, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг написав у вівторок у Твіттері:

"У цей критичний момент відбулися хороші переговори з Прем'єр-міністром Фінляндії Санною Марін та Прем'єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном. Будучи гостями НАТО, Фінляндія та Швеція довели, що кожна країна має право обирати власний шлях. Росія повинна поважати права інших країн і припинити свою агресивну війну в Україні".

Минулого тижня Фінляндія і Швеція підтвердили, що вступлять до НАТО одночасно, виступивши єдиним фронтом проти Туреччини.

Північні сусіди подали заявки на вступ до альянсу НАТО у травні у відповідь на вторгнення Росії в Україну, але зіткнулися із запереченнями з боку Туреччини, яка звинуватила обидві країни у приховуванні угруповань, які вона вважає терористичними.