ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Закупівлі на електронних майданчиках – зручно та вигідно

Велика Епоха
Закупівлі на електронних майданчиках – зручно та вигідно
Закупівлі на електронних майданчиках – зручно та вигідно

Якщо раніше до державних закупівель було складно потрапити, бо там брали участь лише «свої», то зараз усе змінилося. До того, як з'явилися тендерні закупівлі Прозоро, всі умови були прописані під певну фірму, і вони часто були невигідними для держави.

Завдяки електронній системі всі учасники торгів перебувають у рівних умовах. Прозоро держзакупівлі проводяться в електронному вигляді, при цьому визначення переможця торгів здійснюється системою автоматично.

Як працювати з електронною системою?

Будь-який бізнес передбачає розширення ринку збуту, пошук партнерів. Саме для цього користуються електронними майданчиками, де проводять торги. Можна придбати або орендувати:

  • земельні ділянки;
  • об'єкт нерухомості;
  • автомобілі;
  • деревину;
  • метал;
  • заарештоване майно та багато іншого.

Принцип роботи електронної системи досить простий. Замовнику необхідно подати заявку на закупівлю. При цьому вказується предмет, ціна та вимоги до учасників. Важливо, щоб заявку було складено правильно, з докладним описом технічних вимог. Якщо лот цікавить – учаснику потрібно зайти до особистого кабінету та розмістити свою пропозицію.

Найчастіше участь для державних органів – безкоштовна, а учасникам потрібно сплатити внесок, який залежить від вартості торгів. Тендер - практично такий же аукціон, відмінністю є те, що ціна йде на зниження, а не на підвищення. Про те, коли буде проведено торги, учасникам повідомляють заздалегідь.

Під час подання пропозиції учасники вказують свою ціну. Торги проходять у три раунди, вартість ще можна знижувати. При цьому потрібно враховувати, що існує крок аукціону, менше за який знизити суму не можна. Системою автоматично визначається переможець – учасник, у якого за результатами торгів вийшла найнижча ціна. Після цього виконавцем виконується перевірка поданих переможцем документів.

Учасникам гарантовано анонімність – у процесі торгів імена приховані, вони відкриваються лише після оголошення переможця. Якщо під час перевірки документів виконавець виявить, що послуги чи товар не повністю відповідають заявленим вимогам, він розглядатиме пакет наступного учасника.

Майданчики для торгів – переваги

Завдяки електронним торгам усі учасники перебувають у рівному положенні. Насамперед, торги проходять у режимі онлайн, спостерігати за ними може кожен. Пакети документів учасників також з'являються у відкритому доступі, їх можна будь-коли перевірити на відповідність.

Завдяки постійному контролю волонтерів, юристів, активістів та представників ЗМІ, корупційна складова в аукціонах відсутня. Перед початком аукціону всі потенційні учасники можуть поставити запитання організатору, щоб уточнити технічні моменти. Підсумком торгів стає підписання контракту між переможцем та організатором, його також можна переглянути у вільному доступі.