ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Європейський суд з прав людини ухвалив знакове рішення про припинення екстрадиції до Китаю з Європи

Велика Епоха
Трамвай проїжджає повз будівлю Європейського суду з прав людини у французькому місті Страсбург, 1 серпня 2010 року. (Johanna Leguerre/AFP/Getty Images)

Європейський суд з прав людини (Суд) одноголосно ухвалив, що екстрадиція тайванця до Китаю, яку раніше дозволили суди Польщі, піддасть його значному ризику тортур, жорстокого поводження та позбавлення права на справедливий суд, повідомила європейська правозахисна неурядова організація Safeguard Defenders.

НУО зазначила, що одноголосне рішення є дуже чіткою відмовою в екстрадиції через порушення статті 3 Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ) у питанні тортур та жорстокого поводження.

Це доленосне рішення сигналізує про те, що європейським країнам практично неможливо буде знову видати підозрюваних Китаю, йдеться в доповіді.

Відповідно до звіту НУО від 3 листопада, адвокат обвинуваченого, польський професор права Марчин Горскі погодився з тим, що одноголосне рішення суду має важливе значення та зменшує ймовірність того, що Польща чи інші країни оскаржуватимуть вердикт.

Вердикт набуде чинності через три місяці після дати його винесення, 6 жовтня, якщо не буде подано апеляцію, йдеться у повідомленні.

Хунтао Лю є заявником у справі «Лю проти Польщі». За даними НУО, це перший відомий випадок, коли Суд розглядає справу про екстрадицію до Китаю.

Лю був заарештований у Польщі у 2017 році на підставі «червоного повідомлення», виданого Інтерполом у 2016 році у зв'язку з китайсько-іспанським розслідуванням міжнародного синдикату шахраїв у сфері телекомунікацій.

У доповіді пояснюється, що група майже 260 осіб складалася в основному з громадян Тайваню. Під час спільної іспано-китайської поліційної операції у 2016-2017 роках членів групи було заарештовано.

Іспанські суди схвалили екстрадицію близько 208 тайванців до Китаю у 2017-2018 роках, попри протести Тайваню, йдеться у доповіді.

НУО також зазначила, що контакт з деякими з екстрадованих було втрачено, і адвокати не змогли знайти їх або повідомити про їхній нинішній стан.

Лю, тайванець, 1980 року народження, наразі утримується у слідчому ізоляторі Варшава-Бялоленка. Його інтереси в суді представляв Горскі, йдеться у доповіді.

Горскі заявив, що клопотання про екстрадицію Лю до Китаю порушить статтю 3 і статтю 6 §1 Конвенції: у разі екстрадиції йому загрожуватиме небезпека тортур та нелюдського поводження, а також відмова у справедливому судовому розгляді.

Польська влада на свій захист послалася на іспанське рішення, але Суд його відхилив, враховуючи «очевидну співпрацю китайського уряду з міжнародними органами захисту прав людини», а також з урахуванням того, що «продовжують надходити серйозні твердження про широке застосування катувань і нелюдського поводження, що принижує гідність, в китайських центрах тримання під вартою» (pdf).

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: