ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія попереджає, що 5 ядерних держав перебувають на межі «прямого збройного конфлікту»

Велика Епоха
Пуск ракети у рамках випробування міжконтинентальної балістичної ракети наземного базування, запущеної з полігону Плесецьк, північний захід Росії, 9 грудня 2020 року. (Russian Defense Ministry Press Service via AP)

Міністерство закордонних справ Росії заявило про свої побоювання щодо того, що п'ять ядерних держав світу перебувають «на межі прямого збройного конфлікту». Москва попереджає про катастрофічні наслідки та наполягає на тому, що запобігання зіткненню є її пріоритетом.

У заяві Кремля, опублікованій 2 листопада, західні держави звинувачуються у «заохоченні провокацій із застосуванням зброї масового знищення». Росія закликає Захід зупинитися, щоб не зіткнутися з перспективою «катастрофічних наслідків».

Західні держави, навпаки, звинувачують Москву в неодноразових погрозах застосувати ядерну зброю в міру того, як її вторгнення в Україну зазнає невдач, і у тиску на Київ з метою змусити його піти на поступки.

Після атаки на російський Чорноморський флот у Севастополі минулого тижня, Міністерство закордонних справ Росії опублікувало у четвер заяву, в якій попередило Великобританію про «непередбачувані та небезпечні наслідки». Москва звинуватила Лондон у допомозі Києву в організації цієї атаки безпілотників.

Великобританія, яку Росія також звинуватила у причетності до вибухів на газопроводі «Північний потік» у вересні, входить до п'ятірки найбільших ядерних держав світу.

Кремль стверджує, що продовжує дотримуватися ухваленої в січні спільної заяви, в якій Китай, Франція, Росія, Великобританія та США зобов'язалися зробити все можливе, щоб уникнути ядерного зіткнення.

«Ми підтверджуємо, що ядерна війна не може бути виграна і ніколи не повинна вестися», — йдеться у січневій спільній заяві. «Оскільки застосування ядерної зброї матиме далекосяжні наслідки, ми також підтверджуємо, що ядерна зброя — поки вона існує — має служити оборонним цілям, стримувати агресію та запобігати війні».

Того ж дня, коли Кремль виступив із попередженням про те, що п'ять ядерних держав стоять на межі збройного конфлікту, Пентагон заявив, що Сполучені Штати не бачили жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

Президент Росії Володимир Путін кілька разів натякав на можливість ядерного удару, а офіційні представники Кремля неодноразово заявляли, що військова доктрина Росії припускає застосування ядерної зброї, якщо територіальна цілісність країни перебуває під загрозою.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: