ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В РФ стурбовані дедалі більшим віддаленням Казахстану (ВІДЕО)

Велика Епоха
Касим-Жомарт Токаєв, Президент Казахстану (Kazakh Permanent Mission to the UN)

Казахстан, традиційний союзник Росії, втратив ентузіазм щодо планів Москви зі створення пострадянського економічного союзу та ширшого євразійського партнерства, заявив у понеділок високопоставлений російський дипломат, якого цитує «РИА Новости».

Другий за величиною економіки в колишньому Радянському Союзі, Казахстан дистанціювався від Росії після її вторгнення в Україну, закликав до миру і відмовився визнати псевдореферендуми, повідомляє Today.

Коментарі Кирила Барського, представника Росії в організації Азійсько-тихоокеанського економічного співробітництва, свідчать про те, що Москва побоюється, що такі кроки можуть підірвати її зусилля щодо створення антизахідної коаліції в Азії.

«У нас є проблеми всередині нашого Союзу: Казахстан останнім часом почав гальмувати свою участь у Євразійському економічному союзі та проєкті “Велика Євразія”, що є дуже тривожною ознакою», — заявив Барський на конференції із зовнішньої політики, організованої верхньою палатою російського парламенту.

Барський сказав, що Росія має зайнятися цим питанням, щоб з'ясувати, що потрібно Казахстану, та залучити його до організації.

Казахстан ніколи не заявляв про намір уповільнити свою роботу в блоках під керівництвом Росії, але погодився дотримуватися західних санкцій, введених проти Москви у зв'язку з її вторгненням в Україну.

Тим часом експорт деяких товарів з Казахстану до Росії, наприклад, мобільних телефонів, цього року збільшився, оскільки іноземні компанії перестали продавати їх безпосередньо росіянам.