ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

М'яка зима не врятує Європу. Енергетична криза може затягтися на кілька років (ВІДЕО)

Велика Епоха
Пара виходить з градирні газової електростанції в Ліхтерфельді, Берлін, Німеччина, 30 березня 2022 року. (Michael Sohn/AP Photo)

Енергетична криза в Європі нині загрожує прискоренням деіндустріалізації на континенті, оскільки багато фірм постійно стикаються з високими витратами на енергоносії.

Війна Росії проти України та подальше рішення Москви припинити постачання енергоносіїв до Європи поставили під загрозу ситуацію з енергетичною безпекою у регіоні, піднявши ціни на пальне для комерційних організацій. Компанії в Європі зараз платять за природний газ майже вп'ятеро більше, ніж у США.

Протягом десятиліть європейські фірми переносили виробництво до інших регіонів, посилаючись на вартість робочої сили. Нещодавній стрибок цін на енергоносії може прискорити цю тенденцію.

«Якщо ціни на енергоносії залишаться настільки високими, що частина європейської промисловості стане структурно неконкурентоспроможною, заводи закриються і переїдуть до Сполучених Штатів, де багато дешевих сланцевих копалин, — сказав Reuters Деніел Крал, старший економіст Oxford Economics.

Kelheim Fibres, німецька компанія-постачальник Procter & Gamble, вже вдвічі скоротила виробництво на своєму баварському заводі.

Компанія Yara, виробник добрив із Норвегії, скоротила виробництво аміаку в Європі на дві третини. Шведський виробник сталі SSAB планує скоротити потужності у четвертому кварталі.

За даними Міжнародної асоціації виробників добрив, більш ніж половину виробництва аміаку в Європі вже зупинено. Цього року Європа вперше стала нетто-імпортером хімікатів. У жовтні виробнича активність єврозони досягла найнижчого рівня із травня 2020 року.

«Одна тільки м'яка зима не може врятувати становище у Європі. Зростання сповільнюється, Європейський центральний банк посилює політику, а єдина валюта залишається слабкою», — сказала Іпек Оскардеська, старший аналітик Swissquote Bank.

Минулого місяця Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) попередило, що політичні мотиви Росії створюють ризик дефіциту газу в Європі та можливого нормування цієї зими. Постачання газу з Росії до Європейського союзу в першому півріччі впало майже на 40 відсотків.

Якщо вартість енергії залишиться високою, уряди також можуть зіткнутися із соціальними хвилюваннями, оскільки люди вимагають дешевших рішень. Декілька країн ЄС уже бачили, як громадяни виходять на вулиці, протестуючи проти зростання вартості життя.

В інтерв'ю Euro News старший науковий співробітник Центру східних досліджень у Польщі Агата Лоскот-Страхота попередила, що ситуація з енергетичною кризою може тривати кілька років.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: