ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна та ще більше 30 країн зібралися, щоб припинити атаки програм-вимагачів і покарати злочинців (ВІДЕО)

Велика Епоха
ІТ-дослідник показує на гігантському екрані комп'ютера зараження програмою-вимагачем, Національний інститут досліджень у галузі комп'ютерних наук та автоматизації, Ренн, Франція, 3 листопада 2016 р. (Damien Mayer/AFP via Getty Images)

У вівторок лідери майже 40 країн пообіцяли працювати спільно, щоб вистежити винних в атаках програм-вимагачів, не допустити надання злочинцям притулку та вжити низку рішучих заходів для протидії таким атакам.

Глави урядів 36 країн та ЄС зустрілися у Вашингтоні в рамках Ініціативи боротьби з вимагацьким ПЗ (CRI), де вони обговорили «конкретні спільні дії», спрямовані на запобігання глобальній загрозі здирництва в інтернеті, йдеться в інформаційному бюлетеневі Білого дому.

Учасниками були Австралія, Австрія, Бельгія, Бразилія, Болгарія, Канада, Хорватія, Чехія, Домініканська Республіка, Естонія, Європейська комісія, Франція, Німеччина, Індія, Ірландія, Ізраїль, Італія, Японія, Кенія, Литва, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігерія, Норвегія, Польща, Республіка Корея, Румунія, Сінгапур, Південна Африка, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Україна, Об'єднані Арабські Емірати, Великобританія та США.

Лідери також пообіцяли створити добровільну Міжнародну цільову групу по боротьбі з програмами-вимагачами (ICRTF) під керівництвом уряду Австралії, яка розроблятиме інструменти для розширення можливостей раннього попередження, запобігання атакам та протидії незаконній фінансовій діяльності, а також проводити навчання з боротьби з програмами-вимагачами двічі на рік, щоб допомогти підготуватися до майбутніх атак.

Вони також домовилися створити «об'єднаний осередок» у Регіональному центрі кіберзахисту (RCDC) у Каунасі під керівництвом Литви, щоб «протестувати версію ICRTF, що масштабується, і виконати зобов'язання щодо обміну інформацією про загрози, пов'язані з програмами-вимагачами». RCDC публікуватиме піврічні публічні звіти про тенденції в галузі програм-вимагачів та заходи щодо боротьби з ними.

За даними Білого дому, атаки програм-здирників щорічно зачіпають тисячі компаній та приватних осіб по всьому світу.

Нещодавнє опитування, проведене компанією SpyCloud, що займається кібербезпекою, серед більш ніж 300 лідерів у галузі безпеки у Великій Британії, США та Канаді, показало, що 90 відсотків організацій за останні 12 місяців постраждали від програм-вимагачів, попри те, що 86 відсотків збільшили свій бюджет захисту від них.

Примітно, що у переговорах у вівторок не брали участь такі країни, як Іран, Північна Корея, Китай та Росія. Дослідження Chainalysis, опубліковане в лютому, показало, що приблизно 74 відсотки доходів від програм-вимагачів у 2021 році — криптовалюта на суму понад 400 мільйонів доларів — дісталася особам, які, швидше за все, так чи інакше пов'язані з Росією.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: