ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Півсотні країн підписали заклик до Китаю — звільнити затриманих уйгурів (ВІДЕО)

Велика Епоха
Демонстрант у масці, розфарбованій у кольори прапора Східного Туркестану, бере участь в акції протесту прихильників меншості уйгурської на площі Баязіт у Стамбулі, 1 квітня 2021 року. (Ozan Kose/AFP via Getty Images)

Близько 50 країн підписали спільну заяву під час Генеральної Асамблеї ООН 31 жовтня із закликом до Китаю виконати свої зобов'язання в сфері прав людини та звільнити всіх тих, хто «довільно позбавлений волі» у Сіньцзяні.

Ці країни, до яких входять США, Японія, Великобританія, Австралія, Німеччина та Ізраїль, склали найбільшу групу держав, які публічно засудили порушення прав людини в Китаї.

Вони послалися на доповідь ООН, опубліковану 31 серпня, де детально описуються порушення, вчинені Комуністичною партією Китаю (КПК) проти уйгурів та інших мусульманських меншин.

«Такі серйозні та систематичні порушення прав людини не можуть бути виправдані протидією тероризму», ─ йдеться у спільній заяві.

У документі висловлено занепокоєння  щодо відмови Китаю обговорювати висновки авторів доповіді.

Країни-підписанти закликали Китай негайно звільнити всіх затриманих у Сіньцзяні, терміново з'ясувати долю та місцеперебування зниклих членів сімей, а також сприяти безпечним контактам та возз'єднанню.

Рада з американо-ісламських відносин (CAIR), що базується в США, привітала спільну заяву і закликала країни з мусульманською більшістю протистояти «ісламофобській кампанії терору КПК проти уйгурських мусульман».

На початку жовтня Рада з прав людини ООН (РПЛ ООН) відхилила пропозицію США та Великобританії провести дебати про порушення прав людини КПК у Сіньцзяні.

Тоді загалом 17 країн проголосували за, 19 були проти, а 11 утрималися.

Індонезія, найбільша у світі мусульманська країна, була серед тих 19 країн, які проголосували проти пропозиції, поряд з Катаром, Об'єднаними Арабськими Еміратами та Пакистаном.

Якби пропозиція була прийнята РПЛ ООН, жертви та активісти змогли б розповісти міжнародній спільноті про реальну ситуацію в регіоні, йдеться у заяві Всесвітнього конгресу уйгурів.

За матеріалами The Epoch Times USA