ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Рада безпеки ООН заблокувала заклики Росії провести перевірку біологічної зброї в Україні (ВІДЕО)

Велика Епоха
Рада Безпеки ООН проводить засідання для обговорення конфлікту між Україною та Росією, Нью-Йорк, 21 жовтня 2022 року. (Angela Weiss/AFP via Getty Images)

Заклики Москви до офіційного розслідування тверджень про те, що Сполучені Штати проводять таємну програму, пов'язану з біологічною зброєю в Україні, було зірвано у Раді Безпеки ООН після того, як США, Великобританія та Франція проголосували проти цієї пропозиції.

Під час голосування, яке відбулося 2 листопада, лише Росія та Китай проголосували «за». Інші 10 непостійних членів Ради утрималися від голосування.

Незабаром після цього, Дмитро Полянський, заступник представника Росії в ООН, висловив розчарування підсумками голосування.

«Ми вкрай розчаровані тим, що Рада не змогла пустити в дію механізм Конвенції з біологічної та токсинної зброї», — цитує Полянського російське інформаційне агентство ТАРС.

Конвенція з біологічної зброї, що набула чинності у 1975 році, забороняє підписувачам розробляти, виробляти або використовувати біологічну та токсинну зброю.

«Незалежно від результатів сьогоднішнього голосування, у нас залишаються питання до Сполучених Штатів та України», — сказав Полянський.

Москва, додав він, «продовжуватиме докладати зусиль для встановлення всіх фактів, пов'язаних з діяльністю американських біологічних лабораторій в Україні».

Вашингтон та Київ, зі свого боку, відкинули це твердження як «теорію змови».

Коли пропозиція була вперше представлена минулого тижня, Лінда Томас-Грінфілд, посол США в ООН, назвала ці твердження «чистими вигадками, висунутими без жодних доказів».

Виступаючи перед членами Ради 27 жовтня, вона сказала, що звинувачення Москви — це «спроба відвернути увагу від звірств, які російські війська чинять в Україні, та відчайдушна тактика для виправдання невиправданої війни».

Це було не вперше, коли Росія робила подібні заяви. У березні, лише через кілька тижнів після початку «спеціальної військової операції» в Україні, Москва звинуватила США у використанні українських лабораторій для розробки біологічної зброї.

На той час представник Пентагону Джон Кірбі назвав це твердження «класичною російською пропагандою», а Держдепартамент США звинуватив Москву в «вигадуванні хибних приводів... для виправдання своїх жахливих дій в Україні».

Однак, попри неодноразові спростування з боку Києва та Вашингтона, президент Росії Володимир Путін продовжує озвучувати це твердження.

На зустрічі керівників служб безпеки союзних держав 26 жовтня Путін назвав Україну «інструментом зовнішньої політики США» та «полігоном для військових біологічних експериментів».

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Відео по темі: