ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайський режим спотворює дані економічного зростання, показало дослідження (ВІДЕО)

Велика Епоха
Урочисте відкриття зимових Паралімпійських ігор, Пекін, Китай. (Jens Büttner/dpa-Zentralbild/dpa)

Комуністичний режим у Китаї завищує показники економічного зростання. Це було доведено дослідженням університету Чикаго з використанням даних про нічне освітлення.

В інтерв'ю «Голосу Америки» Луїс Р. Мартінес зі Школи державної політики Харріса при університеті Чикаго представив свої висновки, що випливають з аналізу даних про нічне освітлення (NTL), отримані з метеорологічних супутників ВПС США.

Мартінес провів дослідження, опубліковане в жовтні в «Журналі політичної економії» (Journal of Political Economy). Він вивчив дані щодо ВВП 184 країн, зібрані Світовим банком за більш ніж двадцятирічний період, та зіставив їх із відповідними даними про нічне освітлення.

Разом зі своєю дослідницькою групою він дійшов висновку, що автократичні і тим більше тоталітарні держави регулярно завищують свій ВВП приблизно на 35%.

За словами Мартінеса, кожен уряд зацікавлений у тому, щоб показники ВВП були якомога вищими. В автократичних державах, проте, немає ніяких стримувальних чинників і противаг, які б дозволяли спотворювати факти.

Один високопоставлений китайський чиновник зізнався, що дані КПК щодо ВВП ненадійні, пише Мартінес у своєму дослідженні.

24 жовтня керівництво у Пекіні опублікувало останні дані після незвичайної затримки майже на тиждень. У третьому кварталі цього року режим повідомив про зростання ВВП на 3,9%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це перевищило ринковий прогноз у 3,4 відсотка та показало кращі результати, ніж у другому кварталі.

Су Цзи-юнь, старший аналітик Тайванського науково-дослідного інституту національної оборони та безпеки, дав інтерв'ю китайському виданню The Epoch Times 1 листопада. Він пояснив, що дані про нічне освітлення — це дуже простий захід економічної активності. Чим інтенсивніше та яскравіше світло в країні, тим більше в ній відбувається економічна діяльність.

Ще у 2019 році журнал The Economist повідомив про результати спільного дослідження вчених із Чикаго та Гонконгу, згідно з яким китайський режим «щорічно, з 2008 по 2016 роки, завищував реальне зростання ВВП у середньому на два відсоткові пункти».

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH