ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ходорковський: група Вагнера має таку ж владу в Кремлі, як Лавров і Шойгу (ВІДЕО)

Велика Епоха
Михайло Ходорковський. (Getty Images)

Лідери "Вагнера", російської групи найманців, яка підпорядковується Володимиру Путіну, зараз мають такий же політичний вплив у Кремлі, як міністр закордонних справ Сергій Лавров і міністр оборони Сергій Шойгу, — заявив британській парламентській групі провідний російський дисидент і колишній політв'язень.

Російський бізнесмен у вигнанні Михайло Ходорковський заявив у комітеті у закордонних справах, що Євген Пригожин — бізнесмен, який у вересні 2022 року нарешті зізнався у заснуванні "групи Вагнера" — має такий же доступ до Путіна, як і чиновники, повідомляє The Guardian.

Ходорковський заявив, що Пригожин стоїть за нещодавнім призначенням генерала Сергія Суровікіна на посаду керівника військової операції в Україні і тісно співпрацює з ним в Україні.

Ходорковський додав, що популярність групи Вагнера в Росії зросла в останні місяці, і вона розглядається як альтернатива більш широкій мобілізації.

Однак він додав, що "Вагнер", в лавах якого лише близько 7000 найманців, не візьме на себе відповідальність за провал військових операцій в Україні, враховуючи, що російські війська налічують від 150 000 до 200 000 чоловіків.

До відповідальності будуть притягнуті Юрій Ковальчук, фінансовий спеціаліст, та Шойгу — люди, які, як вважається, чинили найбільший тиск на Путіна для початку вторгнення, і які прогнозували захоплення Києва всього за три дні.

Ходорковський звинуватив Путіна у використанні найманців на кшталт "групи Вагнера", які часто вербують людей з в'язниць, оскільки це дозволяло брехати і здійснювати незаконну зовнішню політику.

"Вони займаються тероризмом і вбивствами", — сказав Ходорковський, додавши, що Великобританія та інші країни не поспішають називати цю групу так, попри її очевидну "терористичну" діяльність в Африці.

Відновлення призову в армію було б дуже небезпечним політичним рішенням для Путіна, сказав Ходорковський, додавши, що опір громадськості мобілізації змусив російського лідера достроково припинити цей процес.

Ходорковський зазначив, що 700 000 чоловіків покинули Росію після початку мобілізації, що є "серйозним ударом по путінській оборонній промисловості і російській економіці", потенційно більш значним ударом, ніж будь-які санкції, введені Заходом.

При цьому пан Ходорковський закликав Великобританію прийняти у себе цих російських вигнанців, заявивши:

"Ці люди найбільш активні та освічені, вони мають певні фінансові можливості, в тому числі 30 000 російських програмістів, які базуються переважно на Кіпрі. Це суттєво вплинуло на здатність Росії вести кібернетичну війну".

Крім того, Ходорковський зазначив, що багато російських інженерів, які були б потрібні для виробництва високоточної зброї, також покинули Росію.