ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Члени Політбюро Китаю приховують інформацію про здобуття західної освіти

Велика Епоха
Сі Цзіньпін, Лі Цян, Чжао Лецзі, Ван Хунін, Цай Ці, Дін Сюесян та Лі Сі на зустрічі членів постійного комітету Політбюро ЦК КПК 20-го скликання з китайськими та іноземними журналістами у Великій залі народних зборів, Пекін, Китай, 23 жовтня 2022 року. (Lintao Zhang/Getty Images)

На 20-му з'їзді Комуністичної партії Китаю (КПК) Сі Цзіньпін представив своїх нових кандидатів у Політбюро. Декілька членів змінили у своїх офіційних резюме відомості про освіту та досвід, отримані за кордоном.

З того часу, як Сі Цзіньпін прийшов до влади, іноземні дипломи вже не в пошані. Резюме членів партії стали частиною політичної гри.

1998 року, коли попередник Сі Ху Цзіньтао був при владі, Китай запустив програму навчання за кордоном для свого наступного покоління лідерів.

Стипендія під назвою «Програма стипендій Гарвардської школи Кеннеді в Новому світі», призначена для високопоставлених китайських чиновників, була узгоджена та затверджена Гарвардом, китайськими офіційними особами та представником гонконзької New World Group (NWG).

Щороку Гарвардська школа Кеннеді (HKS) надавала чотиримісячне стажування та курс для керівників тривалістю від одного до чотирьох тижнів для 20 китайських чиновників.

За повідомленням NWG, до 2010 року програмою скористалося 157 китайських чиновників.

У китайському звіті наводиться докладна історія участі HKS у спільних програмах навчання перспективних китайських кадрів із 1996 року.

Згідно зі звітом, HKS брала участь як мінімум у трьох програмах, запущених у 1998, 2001 та 2005 роках для вищих посадових осіб, адміністраторів та працівників охорони здоров'я відповідно.

У статті йдеться про те, що щонайменше 1000 слухачів закінчили програму. З 2002 року у рамках програми пройшли навчання понад 600 чиновників.

Серед багатьох успішних політичних діячів були Лі Юаньчао, колишній віцеголова партії, і Лю Хе, чинний віцепрем'єр і провідний перемовник у торговельній війні між США та Китаєм у 1998 році.

На пекінському форумі китайських випускників 2013 року HKS зазначила, що школа допомогла навчити понад 1000 вчених та чиновників КПК у рамках своїх різноманітних програм.

Віцепрезидент Джо Байден розмовляє з віцеголовою КНР Лі Юаньчао, Пекін, Китай, 5 грудня 2013 р. (Andy Wong-Pool/Getty Images)

Така закордонна академічна підготовка була широко відомим фактором кар'єрного просування чиновників КПК. Проте з того часу, як Сі прийшов до влади, цей досвід став несприятливим для тих, хто прагне прихильності під керівництвом Сі Цзіньпіна.

Аналітик Фен Чуньї вважає, що політика Сі, спрямована на відрив від Заходу, ставить під сумнів високу цінність авторитету цих кадрів. Фен є доцентом вивчення Китаю в Технологічному університеті Сіднея в Австралії.

30 жовтня він сказав китайському виданню The Epoch Times, що це питання лояльності.

Для Сі закордонний досвід свідчить про нестійкість розуму та прихильність до ліберально-демократичних цінностей, пояснив Фен.

Типовим прикладом може бути колишній заступник голови КПК Лі Юаньчао.

Коли Лі очолював Організаційний департамент, кадровий відділ КПК, у період з 2007 по 2012 роки, його зусилля щодо співпраці з HKS у підготовці перспективних кадрів призвели до того, що КПК прозвала HKS «закордонною партійною школою», йдеться у коментарі Radio Free Asia.

Однак після того, як Сі обійняв посаду у 2012 році, наступний глава Чжао Лецзі закрив програму співпраці з HKS, і Лі достроково вийшов на пенсію у 2017 році.

Аналогічна тенденція спостерігається і в резюме чинного члена Політбюро Лі Хунчжуна.

Хунчжун, відомий як дуже пильний політичний діяч, також проходив навчання у HKS у липні 1999 року. Коли Сі просунув його в Політбюро у жовтні 2017 року, він негайно видалив інформацію про навчання в HKS зі свого резюме.

Іншим прикладом може бути Юань Цзяцзюнь, аерокосмічний інженер, найбільш відомий тим, що у 2000 році був головним керівником пілотованої космічної програми Китаю в Шеньчжоу. Він пройшов навчання у Німецькому аерокосмічному центрі.

Бувши одним із новопризначених членів Політбюро на 20-му з'їзді партії, Юань також швидко вжив заходів, щоб видалити з офіційного резюме інформацію про свою німецьку освіту.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: