ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Корм з комах стає все популярнішим, кажуть експерти

Велика Епоха
Ферма коників в Ізраїлі, 12 липня 2020 року. (Menahem Kahana/AFP via Getty Images)

Їжа з комах — ідея, що викликає максимальну огиду. Їстівні білкові добавки, виготовлені з сарани, мух і цвіркунів, не поширені в західних культурах.

Однак деякі прихильники сталого сільського господарства знайшли спосіб обійти цю традиційну уяву, використовуючи білок комах у кормах для худоби.

За оцінками експертів, попит на білок комах у кормах для тварин до 2030 року сягне 500 000 тонн.

Деякі аналітики прогнозують, що до 2027 року галузь вирощування комах перевищить 3 мільярди доларів. Це означає зростання на 33% упродовж наступних п'яти років.

Справді, попит на білок продовжує зростати тими самими темпами, як і населення планети. Аналіз показує, що для задоволення попиту на продовольство, що зростає, виробництво комерційних харчових продуктів до 2050 року має збільшитися на 70%.

Великі компанії вже інвестували у дослідження щодо використання борошна з комах у кормах для тварин. Деякі почали додавати цей вид борошна до корму для домашніх тварин.

У 2020 році компанія Nestlé оголосила, що її корм для домашніх тварин Purina Beyond Nature's Protein містить борошно комах як основний інгредієнт. Бренд випускає корм для собак і кішок і використовує суміш із комах, курки та бобів.

Компанія Purina використовує личинки чорної солдатської мухи — популярну білкову добавку для виробництва корму для тварин. У Європі вони також використовуються в кормах для великої рогатої худоби.

«Ви будуєте установку для вирощування чорних солдатських мух або інших комах, де можете виробляти їх цілий рік, тоді як для соєвих бобів у вас є лише один урожай на рік», — розповів The Epoch Times доктор Джеффрі Томберлін.

Доктор Томберлін — ентомолог та директор програми судової медицини в Техаському університеті A&M. Він вивчає потенціал білків комах для споживання людиною та тваринами.

«Я думаю, що чорна солдатська муха — це приклад, який дає прямий зиск. Ми можемо виробляти більше продукції на рік порівняно з соєю або іншими просапними культурами. І ми можемо переробляти речі, які забруднюють довкілля, щоб годувати чорну солдатську муху», — додає він.

Гігант швидкого харчування McDonald's з 2018 року експериментує з білком комах для заміни сої в курячому кормі.

Минулого року на заході Feed Protein Vision колишній директор McDonald's з глобального сталого постачання Нікола Робінсон сказала: «Одна з головних причин, через яку ми розглядаємо альтернативні білки, — це наша відданість лісам».

У пригоду з їстівними комахами вплутуються й інші гучні імена, зокрема Tyson Foods, Mars та PepsiCo.

В основі всіх цих турбот лежить життєздатність тваринницьких ферм. Тому компанії та інвестори починають експериментувати з білками комах.

Основна мета полягає у зниженні впливу на навколишнє середовище сільськогосподарських культур, призначених для споживання тваринами.

Тому білки комах відіграють важливу роль, оскільки приблизно 80% соєвих бобів, які виробляються у всьому світі, використовується для годування худоби.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr