ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Які зміни очікують світовий біатлон сьогодні

Велика Епоха
Які зміни очікують світовий біатлон сьогодні

29 листопада у фінському Контіолахті стартує Кубок світу з біатлону 2022/23. Спортсменів чекає кілька нововведень, які змусять серйозно переглянути турнірну стратегію. Якщо минулого року зміни в основному торкнулися штрафних санкцій, то зараз кардинально оновилася система підрахунку очок. Отже, що чекає на біатлон сьогодні, після чергової трансформації регламенту?

Насамперед це збільшення кількості очок, що нараховуються за перемогу. Тепер за перше місце у перегонах Кубка світу будуть давати 90 пунктів, що на 30 балів більше, ніж раніше. Призери та учасники квіткової церемонії теж отримують «доплату», хоч і менш вагому. А ось для решти залікових позицій усе залишається без змін. Це означає, що тепер для завоювання Великого кришталевого глобуса часті перемоги стають ціннішими за турнірну стабільність. Щодо чемпіонату світу, то віднині він перетворився на повністю самостійний турнір, який не входить до заліку Кубка.

Не секрет, що система винагород у світовому біатлоні сьогодні далека від оптимальної. Переможець перегонів отримує лише 15 тис. євро, з яких ще стягується податок відповідно до законодавства країни-організатора. Призові, що виплачуються решті потрапивших до топ-20, значно скромніші. Вже ухвалено рішення про розширення кількості спортсменів, які одержують грошові заохочення, до 30. У період з 2024 по 2026 роки IBU обіцяє збільшити й суму призових.

Як і раніше, залишається відкритим питання із забороною фторвмісних мазей, що використовуються для змащення лиж. Регламенти ЄС забороняють застосування таких речовин, як стійких органічних забруднювачів, але поки що набрання законом чинності перенесли на сезон 2023/24.

Новини тенісу: підсумки US Open

Біатлонний сезон ще попереду, а ось професійний тенісний тур вже виходить на фінішну пряму. 12 вересня завершився останній цьогорічний турнір із серії Великого Шлему. Для українських уболівальників позитивні новини тенісу з американських кортів US Open завершились досить швидко. Усі наші спортсменки (ніхто з чоловіків не пройшов навіть сито кваліфікації) припинили виступи вже на ранніх стадіях:

  • Ангеліна Калініна — 2-е коло;
  • Леся Цуренко — 1-е коло;
  • Марта Костюк — 2-е коло в одинарному і 3-е коло в парному розряді;
  • Дар'я Снігур — 2-е коло;
  • Даяна Ястремська — 1-е коло;
  • Людмила Кіченок — 3-е коло в парі та 1-е коло в міксті;
  • Надія Кіченок — 1-е коло в парі.

Попри відсутність позитивних новин тенісу для українських глядачів, турнір вийшов дуже цікавим. Досить відзначити, що US Open-2022 став найбільш відвідуваним за всю історію змагання. У чоловіків перемогу здобув 19-річний іспанець Карлос Алькарас, у жінок чемпіонкою стала Іга Свьонтек з Польщі. У чоловічому парному розряді тріумфували американець Раджів Рам та британець Джо Солсбері, у жіночому — чеські тенісистки Барбора Крейчикова та Катерина Синякова, у міксті — австралійський дует Джон Пірс та Сторм Сандерс.

Автор sport.ua: Сергій Циба