ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна попередила Іран про серйозні наслідки підтримки Росії

Велика Епоха
Вид на безпілотники під час військових навчань у невстановленому місці в Ірані, на цьому роздатковому знімку, отриманому 24 серпня 2022 року. (Іранська армія/WANA/Handout via Reuters)

Захід вважає, що Росія використала іранські безпілотники-камікадзе для ударів по ключових об'єктах інфраструктури в Україні, але Іран та Москва раніше заперечували це.

Після ударів по електростанціях на більшій частині України розпочалися відключення електрики.

Західні чиновники звинуватили Іран у постачанні безпілотників до Росії та наданні персоналу для навчання російських операторів безпілотників.

Раніше Тегеран заперечував ці звинувачення, але у суботу міністр закордонних справ Ірану заявив, що до Москви було відправлено невелику кількість апаратів.

«Ми надали Росії обмежену кількість безпілотників за багато місяців до війни в Україні», — сказав Хоссейн Амір Абдоллахіан журналістам у Тегерані, повідомило ВВС.

Україна завдала удару у відповідь, заявивши, що підтримка Іраном Росії в результаті призведе до зворотного результату.

«Тегеран повинен усвідомити, що наслідки співучасті у злочинах агресії Російської Федерації проти України будуть набагато більшими, ніж вигода від підтримки Росії», — сказав прессекретар МЗС України Олег Ніколенко.

США, ЄС та Великобританія запровадили санкції проти Ірану за постачання безпілотників до Росії для використання у конфлікті.

Росія використовувала безпілотники-камікадзе «Шахед-136», названі так на честь японських льотчиків-смертників у Другій світовій війні.

Внаслідок цих ударів, якраз у той час, коли настали холоди, було введено відключення та обмеження на використання електроенергії.

Деякі західні лідери назвали ці атаки «воєнними злочинами», оскільки згідно з Женевськими конвенціями, що визначають правила ведення війни, громадянська інфраструктура не може бути об'єктом навмисного нападу.

У суботу національний оператор енергосистеми України запровадив додаткові обмеження у деяких регіонах, оскільки споживання електроенергії зросло порівняно з минулим тижнем.

===

Новини по темі: