ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Шольц закликає Китай використати вплив на Росію, щоб покласти край війні (ВІДЕО)

Велика Епоха
Олаф Шольц (Pixabay.com)

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав Китай використовувати свій вплив на Росію, щоб зупинити війну в Україні, під час переговорів із президентом Сі Цзіньпіном у Пекіні.

Пан Шольц сказав, що обидві країни погодилися з тим, що ядерні погрози Росії "безвідповідальні і вкрай небезпечні".

Президент Китаю відмовився засудити вторгнення Володимира Путіна.

Але він сказав, що світове співтовариство має підтримати пропозиції щодо мирного врегулювання кризи і виступити проти застосування або загрози застосування ядерної зброї, повідомляють китайські ЗМІ, цитує BBC.

Повідомляючи про висновки двох лідерів, міністерство закордонних справ Китаю не процитувало слова "безвідповідальний" або "вкрай небезпечний", які вжив президент Сі.

Ця поїздка викликала занепокоєння в Німеччині та інших країнах Європи, після того, як китайський лідер нещодавно зміцнив свою владу.

Візит пана Шольца до Китаю є водночас коротким (лише 11 годин) і суперечливим.

Він перший західний лідер, який відвідав Пекін після глобальної пандемії, і перший, хто зустрівся з президентом Сі після того, як він посилив свою владу на Національному з'їзді Комуністичної партії минулого місяця.

Результати поїздки

Було взаємне визнання того, що часи були важкими; Президент Сі висловив бажання працювати разом у часи "змін і потрясінь".

Була домовленість продовжувати розмову — про війну в Україні, глобальну продовольчу та енергетичну безпеку, зміну клімату та глобальну пандемію.

Пан Шольц повторив позицію Німеччини щодо Тайваню — будь-яка зміна статус-кво має бути мирною і за взаємною згодою, і щодо прав людини — вони мають бути захищені, особливо щодо меншин у Сіньцзяні.

===

Новини по темі: