ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Запорізькій АЕС постійна загроза ядерної аварії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на засіданні Ради керуючих МАГАТЕ у штаб-квартирі агентства у Відні, Австрія, 16 листопада 2022 року. (JOE KLAMAR/AFP via Getty Images)

Серійні вибухи, постійні відключення електроенергії, український персонал під тиском: Запорізька електростанція, розташована на півдні України та окупована російською армією, живе під постійною загрозою ядерної катастрофи.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), яке зрештою розмістило на місці експертів, повідомило про "добру дюжину" пострілів цими вихідними.

"Хто б це не був, зупиніть це безумство", закликав генеральний директор організації Рафаель Гроссі. "Це абсолютно навмисно, цілеспрямовано".

Згідно з доповіддю в понеділок, у різних місцях "спостерігаються великі пошкодження", але "важливе обладнання залишилося недоторканим".

Рівень радіації залишається в нормі

Рівень радіації залишився в нормі, а зовнішнє джерело живлення не постраждало.

Хоча "ключові системи безпеки" не були пошкоджені, "вибух пройшов у небезпечній близькості від них". Ми говоримо про метри, а не про кілометри", ─ сказав глава ООН.

Він радить встановити навколо ділянки охоронну зону. Поки безрезультатно.

"Прямий вплив (ракети) на реактори та прилегле обладнання, особливо там, де зберігається відпрацьоване паливо, може мати серйозні наслідки", ─ попередив Гроссі у вересні.

Шість блоків заводу, побудованого за радянським проєктом, найбільшого в Європі, поки що за площею.

Вони захищені "досить надійними системами ізоляції", каже консультант Тарік Рауф, колишній співробітник МАГАТЕ, "але, природно, вони не були розраховані на те, щоб витримати війну".

Запорізька атомна електростанція, найбільша в Європі, на фото 29 жовтня 2022 року з міста Придніпровське Дніпропетровської області, Україна. (Фото: Carl Court/Getty Images)

Ризик тривалого вимкнення електроенергії

Інший ризик пов'язаний із тривалим відключенням електроенергії.

У звичайних умовах системи заводу живляться від чотирьох ліній 750 кіловольтів (кВ), які були кілька разів пошкоджені внаслідок обстрілів.

Якщо ця мережа виходить з ладу, електроенергія може подаватися іншими лініями через прилеглу теплоелектростанцію. Однак ці лінії також регулярно наражаються на небезпеку.

Оператору вже довелося вдатися до тимчасового використання генераторів. Загалом на станції є 20 генераторів, запаси палива для яких дають змогу їм працювати протягом двох тижнів, перш ніж їх потрібно буде заправляти.

Електроенергія необхідна для роботи насосів, що забезпечують циркуляцію води. Це пов'язано з тим, що паливо в активній зоні реактора і в басейнах зберігання має постійно охолоджуватися.

Слід зазначити, що всі реактори АЕС, які до війни виробляли приблизно п'яту частину електроенергії в Україні, були зупинені.

Співробітники також живуть в умовах "постійного стресу", зазначає МАГАТЕ.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr

===

Новини по темі: