ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Припинення війни в Україні є найкращим для відновлення світової економіки, наголосила Єллен

Велика Епоха
Джанет Єллен (Chip Somodevilla / Getty Images)

Міністр фінансів США Джанет Єллен в понеділок напередодні саміту G20 в Індонезії заявила, що найкращий спосіб зупинити глобальні економічні потрясіння — це припинити війну в Україні.

"Припинення війни Росією є моральним імперативом і найкращим, що ми можемо зробити для світової економіки", — сказала Єллен журналістам під час зустрічі з французьким колегою Бруно Ле Мером у Нуса Дуа на туристичному острові Балі.

Високі ціни на паливо та продукти харчування є одними з головних питань, які обговорюватимуться на саміті, і мало хто з країн G20 уникнув економічних труднощів.

Єллен сподіватиметься здійснити дипломатичний тиск з метою припинення війни, звинувативши в цьому Росію, повідомляє журнал Barron's.

Приймаюча сторона Індонезія закликала до переговорів та мирного врегулювання конфлікту, але, як і члени G20: Китай, Південна Африка та Індія, здебільшого уникала прямої критики на адресу Росії.

Очікується, що на саміті також буде обговорено необхідність продовження угоди, укладеної між Туреччиною та ООН, яка забезпечує безпечний транзит через Чорне море життєво важливого українського експорту зерна та добрив.

Україна є одним з найбільших світових виробників обох видів продукції. Президент Росії Володимир Путін, здавалося, відмовився від угоди, але зіткнувся з негативною реакцією з боку країн, що розвиваються.

Чинна угода закінчується 19 листопада. Ле Мер наголосив на необхідності протидії наслідкам російського вторгнення, зокрема, зростанню цін на пальне в Європі.

"Я дійсно вважаю, що перше питання, яке стоїть на порядку денному — як знизити ціни на енергоносії і як позбутися інфляції", — сказав він.

===

Новини по темі: