ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Повінь в Австралії: понад 100 людей врятовано з дахів будинків

Велика Епоха
Ілюстрація. (MUHAMMAD FAROOQ/AFP via Getty Images)

Рятувальники евакуювали понад 100 осіб з дахів будинків в понеділок після того, як раптова повінь затопила невелике містечко на сході Австралії, повідомила влада.

Сильні дощі, що пройшли на вихідних на більшій частині і без того вологого східного штату Новий Південний Уельс, призвели до того, що вода піднялася за одну ніч, ізолювавши деякі міста і громади.

У містечку Юговра з населенням близько 800 осіб, розташованому в 350 кілометрах на захід від Сіднея, багато жителів кинулися на дахи будинків у пошуках притулку.

Місцеві телеканали показали, що місто перетворилося на брудне, каламутне озеро, усіяне лише дахами будинків та деревами над водою.

"Лише в Юговрі ми провели 140 рятувальних операцій, пов'язаних з повінню. Понад 100 з них були порятунками з дахів", — сказала міністр надзвичайних ситуацій Нового Південного Уельсу Стефані Кук.

За її словами, ті, хто опинився в пастці, були доставлені в безпечне місце на човнах і вертольотах, назвавши ситуацію "дуже серйозною, не тільки в Юговрі, але і в багатьох інших місцях".

173 аварійно-рятувальні операції

За повідомленням служби з надзвичайних ситуацій штату, з ранку понеділка там було проведено 173 рятувальні операції.

Нова Зеландія направила 12 осіб у понеділок на допомогу Австралії у боротьбі з повенями, сказала пані Кук, а служби з надзвичайних ситуацій Нового Південного Уельсу також контактують з владою США та Сінгапуру для отримання подальшої допомоги.

За даними метеорологічного бюро, за 24 години в штаті вдарило понад 150 000 блискавок. У місті Форбс, на захід від Юговри, за 24 години випало 118 мм опадів, що є найвищою добовою кількістю опадів за останні 28 років, повідомило те ж джерело.