ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українські військові "можуть бути в Криму до кінця грудня", заявив міністр

Велика Епоха
Українські військовослужбовці (Міністерство оборони України)

Українські військові можуть увійти на територію анексованого Кримського півострова до кінця грудня, заявив заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов.

В інтерв'ю Sky News Гаврилов заявив, що вся війна з Росією може бути завершена до весни, і сказав, що українські війська продовжуватимуть воювати взимку, попри важкі умови і низькі температури.

Відповідаючи на запитання, чи робить нещодавнє повернення Херсона більш вірогідними інші цілі, такі як повернення Криму, пан Гаврилов сказав, що так:

"Це лише питання часу і, звичайно, ми хотіли б зробити це якомога швидше".

Несподівана подія всередині Росії, така як раптовий крах режиму Володимира Путіна, може дозволити Україні повернути Крим до кінця року, додав він.

"Я думаю, що Росія може зіткнутися з "чорним лебедем" всередині країни, і це може сприяти нашому успіху в Криму", — продовжив він, якого цитує The Guardian.

Українські війська можуть "увійти в Крим" до кінця грудня, сказав Гаврилов, додавши, що такий сценарій "можливий" і "не виключений".

Відповідаючи на питання, що може бути непередбаченою подією "чорного лебедя", Гаврилов припустив, що Путін може "зникнути, наприклад, з якихось причин" або "з кимось з його оточення, щось трапиться, а може бути комбінація дуже розчарованого суспільства з точки зору своїх втрат".

Гаврилов зазначив, що вважає ймовірність ядерної атаки з боку Росії низькою, але це не завадить українським військам продовжувати боротьбу.

Щодо того, коли може закінчитися війна, Гаврилов вважає, що Україні та її союзникам важливо бути готовими до тривалої боротьби, якщо Росія зможе зміцнитися.

"Звичайно, в такому випадку війна триватиме ще певний час. Але моє відчуття, що до кінця весни ця війна закінчиться", — додав він.

Водночас міністр заявив, що мирні переговори з Москвою можуть відбутися лише за умови готовності російських військ "залишити кожен сантиметр України", включно з Кримським півостровом, який президент Володимир Путін анексував у 2014 році.

"В українському суспільстві є рішення, що ми підемо до кінця. Не має значення, який сценарій лежить на столі. Люди заплатили багато крові, багато зусиль за те, чого ми вже досягли. І всі знають, що будь-яке відтермінування чи замороження конфлікту — це лише продовження цієї війни проти існування України як держави".

===

Новини по темі: