ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія викрала та депортувала понад 11 тисяч українських дітей – це воєнний злочин

Велика Епоха
Росія викрала та депортувала понад 11 тисяч українських дітей – це воєнний злочин

З початку повномасштабної війни росіяни депортували з України понад 11,2 тисячі дітей. Міжнародне гуманітарне право кваліфікує такі дії агресора як воєнний злочин, повідомляє Insight News. 

Воєнні злочини Росії

Відбулося засідання Координаційної ради України з питань захисту та безпеки дітей у режимі відеоконференції за участі Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, послів країн G20 та правозахисників. Оприлюднено жахливі цифри:

  • 433 дитини загинули
  • 837 дітей поранено
  • 294 дитини зникли безвісти
  • 7606 зникли, але були знайдені
  • 11225 дітей депортовано до Росії
  • 103 дитини повернуті з Росії

Російська «денацифікація» означає геноцид українців

У Росії викрадених дітей поміщають в інтернати, встановлюють над ними опіку та планують усиновлення. Інститут дослідження війни повідомив, що РФ широко спекулює на «документальному фільмі» про «евакуацію», «визволення» та усиновлення українських дітей в російські сім'ї.

Диктатор Путін підписав указ про спрощений прийом до російського громадянства українських дітей-сиріт. У МЗС України вважають, що цим Путін легалізував викрадення дітей з України. Навіть Рамзан Кадиров повідомив про співпрацю з уповноваженою з прав дитини РФ Марією Львовою-Бєловою, щоб привезти «важких підлітків» з Росії, Донецької та Луганської областей до Чечні для «профілактичної роботи та військово-патріотичного виховання».  

Викрадення українських дітей

Російські окупанти викрадають українських дітей, розлучають їх з родинами, вивозять до інтернатів, таборів та утримують у невизначеному стані. Їм не дають зв'язатися з рідними, позбавляють документів, намагаючись стерти їхню пам’ять та громадянство.

Так звана «евакуація» заборонена міжнародними договорами. Згідно з Женевською конвенцією, цивільне населення не може бути переміщене на територію країни-окупанта. Країна-агресор порушує всі норми міжнародного права, надає дітям своє громадянство та влаштовує у прийомні сім'ї, які виховуватимуть їх як росіян, а не українців. Російська пропаганда подає воєнні злочини як благородний вчинок, хизуючись «небайдужістю» росіян. 

Депортація українських дітей  

Поки триває війна, депортація українських дітей продовжується. Відбувається це цілеспрямовано та систематично. Так, перед звільненням Херсона українською армією, російські окупанти вивезли з міста десятки дітей-сиріт. Повідомляється про вивезення росіянами дітей з окупованого Енергодара Запорізької області. За даними кримських чиновників, вони розраховують прийняти 5 тисяч українських дітей.  

Україна бореться за повернення дітей з Росії

Наразі Україна розробляє механізми повернення незаконно вивезених дітей до РФ. Українська влада не залишає спроб докричатися як до міжнародних політичних лідерів, так і до самої Росії на різних майданчиках – від ООН до Управління Верховного комісара у справах біженців. Адже Україна – і влада, і народ, бореться не лише за себе, а й за Європу.

Джерело: https://insightnews.media/russia-abducted-and-deported-over-11-thousand-ukrainian-children-a-war-crime/