ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Майже 14 000 морських птахів знайдено мертвими в Перу (ВІДЕО)

Велика Епоха
Пелікани, ймовірно загиблі від пташиного грипу H5N1, на пляжі в Лімі, 24 листопада 2022 року. (CARLOS MANDUJANO/AFP via Getty Images)

Майже 14 000 морських птахів, більшість з яких пелікани, загинули від пташиного грипу H5N1 в Перу, повідомила у вівторок, 29 листопада, Національна служба лісового господарства та дикої природи (Serfor).

"Згідно з останнім офіційним національним звітом, понад 13 869 диких морських птахів загинули від пташиного грипу H5N1 вздовж значної частини нашого узбережжя, всередині і за межами заповідних територій", — йдеться в заяві Serfor. З них було ідентифіковано близько 10 257 пеліканів.

Спеціаліст з морської фауни Serfor Леді Амаро повідомила, що підрахунок проводився фахівцями в регіонах Пюра (на кордоні з Еквадором), Ламбаєке, Ла-Лібертад, Анкаш, Іка, Мокегуа, Такна і Ліма.

Національна служба сільськогосподарської охорони здоров'я (Senasa) повідомила, що в селі Галліто, в регіоні Ламбаєке, був встановлений санітарний кордон для контролю першого спалаху пташиного грипу, виявленого на птахофабриці.

Минулого тижня Senasa оголосила 180-денне медичне попередження після підтвердження трьох випадків висококонтагіозного пташиного грипу H5N1 у пеліканів.

Десятки пеліканів були знайдені мертвими на берегах пляжів Сан-Педро, Пунта-Ермоса і Сан-Бартоло на південь від Ліми в період з 28 по 29 листопада.

Попередження про стан здоров'я видано як запобіжний захід

Національна служба сільськогосподарської охорони здоров'я заявила, що попередження було видано як запобіжний захід, оскільки вірус, завезений перелітними птахами з Північної Америки, може поширитися на "домашню птицю (індиків, качок, курей та бійцівських півнів)" та комерційні ферми.

Вальтер Сілва, фахівець компанії Serfor, нагадав, що перший спалах пташиного грипу на американському континенті був зафіксований у Канаді минулого року. У січні вірус був виявлений у США, вразивши птахівництво.

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) висловила стурбованість і попередила, що через сезонну міграцію птахів хвороба може досягти Центральної і Південної Америки, повідомляє Сілва.

Пташиний грип — це невиліковна і яка не піддається лікуванню хвороба, викликає високу смертність серед диких і домашніх птахів, таких як качки, кури та індики.

===

Новини по темі: