ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Подоляк: Україна втратила від 10 000 до 13 000 солдатів у війні (ВІДЕО)

Велика Епоха
Український солдат артилерійського підрозділу веде вогонь у бік російських позицій під Бахмутом, Україна, 8 листопада 2022 року. (Bulent Kilic/AFP via Getty Images)

Збройні сили України втратили від 10 000 до 13 000 солдатів у війні проти Росії, сказав радник президента Михайло Подоляк українському телеканалу в четвер.

Ці слова стали першою оцінкою кількості загиблих з кінця серпня, коли глава збройних сил заявив, що загинуло близько 9000 військовослужбовців.

"У нас є офіційні оцінки Генерального штабу, є офіційні оцінки, які називає Верховний головнокомандувач. І вони в нас становлять від 10 до 12,5-13 тисяч загиблих. Тобто ми відкрито говоримо про кількість загиблих", — сказав Подоляк в інтерв'ю каналу "24 канал".

"Ми відкрито говоримо про кількість загиблих", — додав він, заявивши, що більше солдатів було поранено, ніж загинуло.

Михайло Подоляк прокоментував повідомлення глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн у Twitter від 30 листопада з інформацією про те, що Україна зазнала втрат у війні з Росією близько 100 тисяч військових і 20 тисяч цивільних. Повідомлення було видалено через кілька годин після публікації.

Минулого місяця вищий американський генерал підрахував, що в Україні загинуло і було поранено понад 100 000 російських військових, і додав, що київські збройні сили "ймовірно" зазнали аналогічних втрат.

Радник Зеленського Олексій Арестович, виступаючи у відеоінтерв'ю в середу, сказав, що кількість загиблих у Росії приблизно в сім разів більша, ніж в Україні.