ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пожежники борються з понад 100 лісовими пожежами в Іспанії (ВІДЕО)

Велика Епоха

Екологічні "терористи" стоять за більш ніж сотнею лісових пожеж, які палають на півночі Іспанії в п'ятницю, повідомляє місцева влада.

В Астурії, найбільш постраждалому регіоні, пожежники борються з 116 окремими активними лісовими пожежами, які змусили близько 300 людей покинути свої домівки.

"Астурія не горить. Вони її підпалюють", заявив президент Астурії Адріан Барбон у Твіттері. "Ми маємо справу зі справжніми терористами, які ставлять під загрозу життя людей, міста і селища".

Пожежі поглинають зелений регіон від гір до узбережжя. П'ять автомагістралей були відрізані.

Гори, що оточують Ов'єдо, столицю Астурії, також горять, полум'я впритул наблизилося на сотні метрів до церкви 9-го століття, яка занесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

"Ми не знаємо, чому, але це явно безпрецедентна хвиля навмисних підпалів", сказав Алехандро Кальво, представник регіонального уряду, в інтерв'ю іспанській телерадіокомпанії TVE.

Цього тижня в Іспанії спостерігається аномально висока температура. На півночі країни сильний південний вітер надзвичайно ускладнив гасіння пожеж.

У четвер Барбон заявив, що боротиметься за посилення покарання для злочинців, які влаштовують такі пожежі. Наразі винні можуть потрапити до в'язниці на термін від одного до п'яти років.

У сусідній Кантабрії також горять 38 активних лісових пожеж, які, як повідомляють місцеві ЗМІ, здебільшого є навмисними.

У Галісії цього тижня велика пожежа спалила 1 600 гектарів. Влада вважає, що її випадково спричинив хтось, хто спалював сільськогосподарські відходи.

Полум'я взяли під контроль у Валенсії, де минулого тижня почалася перша в Іспанії велика лісова пожежа в цьому сезоні. Там, за даними влади, загалом згоріло 4700 гектарів лісу і кілька будівель.