ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Глава МАГАТЕ зустрівся із Зеленським у Запоріжжі (ВІДЕО)

Велика Епоха
Глава Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським у Запоріжжі, Україна, 27 березня.

Президент України Володимир Зеленський здійснив несподіваний візит на передові позиції в Запорізькій області, де він також зустрівся з головою ядерного нагляду ООН Рафаелем Гроссі, щоб обговорити питання захисту найбільшої в Європі атомної електростанції в той час, як на східному фланзі країни точаться бої з російськими військами, що вторглися на територію України.

Офіс Зеленського повідомив у заяві, що 27 березня президент поспілкувався з військовослужбовцями "на передових позиціях" у цьому районі та вручив їм державні нагороди, а також ознайомився з "оперативною обстановкою на відповідних ділянках фронту [і] забезпеченням боєприпасами та озброєнням".

Незабаром після цього Гроссі, який очолює Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), написав у Твіттері, що перебуває в Запоріжжі і зустрівся із Зеленським, щоб обговорити питання безпеки навколо атомної електростанції, яка утримується російськими військами і була змушена кілька разів переходити на аварійні дизельні генератори, оскільки бойові дії поблизу вивели з ладу лінії електропередачі.

Як повідомляє пресслужба президента, зустріч відбулася на території Дніпровської гідроелектростанції.

"Я зустрівся із Зеленським сьогодні в Запоріжжі та провів змістовний обмін думками щодо захисту Запорізької атомної електростанції та її персоналу. Я підтвердив повну підтримку МАГАТЕ ядерних об'єктів України", — сказав він.

Гроссі повідомив, що відвідає станцію, "щоб з перших вуст оцінити ситуацію з ядерною безпекою та захистом на об'єкті".

Тим часом за повідомленнями українських військових, важкі бої в Донецькій області не припиняються: росіяни продовжують тиснути на зруйноване місто Бахмут, що є центром наступу Москви на сході, а також все частіше атакують Авдіївку, ще одне місто в Донецькій області.

Двоє мирних жителів загинули і 29 отримали поранення в результаті російського обстрілу міста Слов'янськ, повідомили місцеві чиновники.

Зеленський опублікував відео обстрілу Слов'янська на своєму Telegram-каналі, назвавши атаку "тероризмом".