ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ватикан повертає артефакти Парфенона та посилює тиск на Британський музей (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Скриншот)

Греція привітала повернення Ватиканом стародавніх артефактів з Акрополя, продовжуючи кампанію, спрямовану на те, щоб змусити Британський музей повернути колекцію скульптур, вивезених зі стародавнього місця в Афінах понад 200 років тому.

Міністр культури Греції Ліна Мендоні в п'ятницю очолила церемонію репатріації трьох фрагментів скульптур, які зберігалися в музеях Ватикану.

Артефакти, що являють собою форму коня й двох чоловічих голів, поповнять колекцію Музею Акрополя, який було відкрито у 2009 році біля підніжжя стародавньої пам'ятки в центрі грецької столиці Афін.

Єпископ Браян Фаррелл, секретар Ватикану зі сприяння християнській єдності, очолив делегацію, яка прибула, й сказав, що повернення трьох фрагментів обговорювали під час візиту Папи Франциска до Афін 2021 року.

«Дарування фрагментів Парфенона, які понад два століття зберігалися в музеях Ватикану, проявляється як культурний і соціальний жест дружби і солідарності з народом Греції», — сказав Фаррелл.

«Ми запевняємо вас у нашій щирій радості з приводу здійснення вашого законного бажання мати ці ... фрагменти вдома, у місці їхнього походження», — додав він.

Цей жест посилив тиск на Британський музей з метою досягнення угоди з Грецією після кампанії, розпочатої Афінами 40 років тому.

«Ініціативи, подібні до цієї, показують шлях, як можна возз'єднати фрагменти Парфенона, залікувавши рани, завдані варварськими руками стільки років тому», — сказала Мендоні.

«Це підводить нас до справедливої та моральної вимоги всього грецького народу, а також цього уряду і його прем'єр-міністра про остаточне повернення всіх скульптур Парфенона».

«Греція не може визнати володіння і право власності Британського музею, оскільки вважає, що скульптури перебувають там унаслідок крадіжки», — сказала Мендоні.

Глава православної церкви Греції, архієпископ Ієронімос II, сказав, що «вчинок Папи Франциска має історичне значення і справляє позитивний вплив на всіх рівнях. Ми сподіваємося, що це послужить прикладом для інших».

Представники Міністерства культури Греції применшили висловлювання, зроблені минулого місяця головою Британського музею Джорджем Осборном, який заявив, що Велика Британія працює з Грецією над угодою щодо виставляння мармурових скульптур Парфенона як у Лондоні, так і в Афінах.

Греція стверджує, що скульптури Парфенона становлять основу її античної спадщини, в той час, як прихильники Британського музею заявляють, що їхнє повернення може підірвати музейні колекції та культурне розмаїття в усьому світі.

Скульптури з Парфенона, вирізані в 5 столітті до н.е., були вивезені на початку 19 століття британським дипломатом лордом Елджином до того, як Греція здобула незалежність від Османської імперії.