ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Майже мільярд євро пожертв зібрано для України після конференції в Парижі

Велика Епоха
(TERESA SUAREZ/POOL/AFP via Getty Images)

Міжнародна конференція на підтримку України, організована в Парижі, зібрала майже мільярд євро пожертв, щоб допомогти населенню пережити зиму в країні, чия інфраструктура зруйнована російськими ракетними ударами, оголосила у вівторок, 13 грудня, французький дипломат Катрін Колонна.

«Допомога досягла або навіть перевищила 800 мільйонів євро, запрошених президентом України Володимиром Зеленським на відкритті конференції», — сказала Колонна. «Насправді я рада повідомити, що ми перевищили цю цифру і наблизилися до мільярда євро», — додала вона на спільній пресконференції з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.

З цього мільярда 415 млн євро буде виділено на енергетику, 25 млн на воду, 38 млн на продовольство, 17 млн на охорону здоров'я і 22 млн на транспорт. Решту суми, майже 493 млн євро, ще не розподілено, сказала французька міністерка, додавши, що це пожертвування в натуральній або грошовій формі.

«Наша країна не буде занурена в темряву», — сказав Денис Шмигаль, вітаючи «потужний сигнал» підтримки України з боку «цивілізованого світу».

«Ми вдячні всім країнам, які залишаються нашими союзниками в ці темні часи», — додав він, ще раз пообіцявши, що Україна відновить свій суверенітет і територіальну цілісність.

Конференція на підтримку України зібрала 70 делегацій із різних країн та міжнародних організацій і була спрямована на те, щоб «допомогти українцям протистояти цій зимі», пояснив президент Франції Еммануель Макрон, відкриваючи зустріч.

З жовтня російські війська ведуть кампанію зі знищення цивільної та енергетичної інфраструктури, позбавляючи мільйони людей опалення і води.

Наприкінці грудня війна в Україні вступить в одинадцятий місяць.

За матеріалами The Epoch Times

===

Новини по темі: