ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США можуть збанкрутувати авіаційну промисловість Китаю, якщо Сі вирішить озброїти Росію (ВІДЕО)

Велика Епоха
Зліт дирижабля AS700 китайського виробництва в аеропорту Цзінмень Чжанхе, 16 вересня 2022 року. (Shen Ling/VCG via Getty Images)

Комуністичний режим у Пекіні піддасть себе ризику, якщо відправить зброю Кремлеві для війни в Україні. США можуть відповісти санкціями у спробі довести до банкрутства авіаційну та космічну промисловість Китаю, повідомляє Foreign Policy.

Згідно з аналізом, авіаційна промисловість Китаю залежить від США та Європейського союзу, і її крах стане серйозним ударом по економічних прагненнях і престижу китайського лідера Сі Цзіньпіна.

Сі Цзіньпін зробив технологічну та авіаційну промисловість одним з пріоритетів для своєї країни. Цей сектор швидко розвивався протягом останніх двох десятиліть і відіграє ключову роль в інфраструктурі Китаю.

За даними Світового банку, у період з 2000 до 2019 років пасажиропотік повітряного транспорту Китаю зріс більш ніж удесятеро — з 62 мільйонів до 660 мільйонів пасажирів.

Експоненціальне зростання кількості пасажирів зробило Китай великим споживачем літаків західного виробництва: за даними виробників, у 2000 році на Китай припадало 2% імпорту авіалайнерів. У 2018 році для задоволення попиту Китаю знадобилося 23% світового виробництва авіалайнерів.

За даними Foreign Policy, США та їхні союзники вже ухвалили рішення відокремитися від Китаю у сфері виробництва напівпровідників та телекомунікаційних систем. Наступним кроком, якщо Сі Цзіньпін вирішить відправити зброю в Росію, буде введення санкцій, які поставлять під удар китайську авіаційну промисловість.

Хоча режим КПК докладає всіх зусиль, щоб налагодити власне виробництво авіаційних компонентів, це буде дуже довгий шлях.

Аналіз показує, що в цивільній авіації Китаю найслабшою ланкою є двигуни. Така ситуація є чутливою для Китаю з огляду на те, що тільки три компанії — General Electric і Raytheon/Pratt & Whitney у США і Rolls-Royce у Великій Британії — створюють комерційні реактивні двигуни.

Якщо ці компанії припинять постачання в Китай, комуністичній державі ніде буде купувати двигуни для своїх літаків. Росія теж не зможе стати постачальником реактивних двигунів.

Китаю доведеться обирати між переосмисленням продажу зброї Росії та визнанням того, що плани зі створення самодостатньої внутрішньої авіаційної промисловості є нежиттєздатними, принаймні в найближчі 12–15 років, повідомляє Foreign Policy.

Водночас якщо Пекін все ж таки вирішить озброїти Росію, виникне можливість накласти санкції на наявний парк авіалайнерів Китаю, які майже повністю вироблені на Заході й тому залежать від постійного потоку запасних частин.