ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Світовий попит на нафту зросте через підтримку Китаю ─ МЕА (ВІДЕО)

Велика Епоха
Ілюстрація. (Stringer AT/Reuters)

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) у середу підрахувало, що світовий попит на нафту зросте на 200 000 барелів на добу у 2023 році, повідомляє Anadolu Agency.

Світовий попит на нафту цього року зросте на 1,96 млн барелів на добу до рекордних 101,9 млн барелів на добу, йдеться в щомісячному звіті МЕА про ринок нафти.

У розрахунковому збільшенні переважатиме прогноз зростання Китаю, що становить близько 900 000 барелів на добу.

"Після того, як Пекін наприкінці 2022 року відмовився від своїх суворих обмежень проти COVID, ми очікуємо, що попит на нафту в Китаї швидко набере обертів і до кінця року впевнено перевищить рівень 2021 року", — йдеться в повідомленні агентства.

Попит у країнах ОЕСР оцінюють у 46,39 млн барелів на добу, що на 390 000 барелів на добу більше, ніж попереднього року, і 55,53 млн барелів на добу в країнах, які не входять до ОЕСР, що на 1,57 млн барелів на добу більше.

Видобуток ОПЕК+ знижується

Минулого місяця світові поставки нафти залишалися здебільшого стабільними, збільшившись лише на 10 000 барелів на добу порівняно з попереднім місяцем до 100,8 млн барелів на добу.

Щомісячний звіт МЕА про ринок нафти показує, що видобуток сирої нафти ОПЕК в середньому становив 29,6 млн барелів на добу в січні, що означає зниження приблизно на 40 000 барелів на добу порівняно з попереднім місяцем.

"Ми очікуємо подальшого зниження поставок сирої нафти ОПЕК+ цього місяця на чолі з Росією, оскільки набуває чинності ембарго ЄС на її продукцію. Очікується, що видобуток в Анголі, Іраку та Казахстані знизиться через технічне обслуговування", — йдеться в повідомленні агентства.

Тим часом, поставки нафти з країн, що не входять до ОПЕК, скоротилися майже на 10 000 барелів на добу порівняно з попереднім місяцем і досягли 66,38 бареля на добу.