ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Результати перепису населення Росії 2021 року викликають занепокоєння серед експертів (ВІДЕО)

Велика Епоха
Переписувач збирає дані у жителів віддаленого села Острівне у Свердловській області Росії у квітні 2021 року.

Наприкінці минулого року уряд Росії опублікував офіційні результати перепису населення 2021 року, і вони засвідчили значне зниження чисельності багатьох неросійських етнічних меншин країни.

Чисельність етнічних татар — найбільшої етнічної меншини країни — нібито скоротилася майже на 600 000 осіб. Марійська етнічна група скоротилася на 22,6 відсотка, чуваське населення зменшилося на 25 відсотків, а чисельність удмуртів скоротилася на 30 відсотків, повідомляє Radio Free Europe.

.

Водночас кількість респондентів перепису, які відмовилися назвати свою етнічну приналежність, зросла майже до 16,5 мільйонів осіб, згідно з офіційними даними. Такі цифри змусили багатьох демографів та інших експертів, а також активістів, які представляють етнічні меншини країни, засумніватися в правдивости результатів і намірах Кремля.

«Кількість людей, які відмовилися від етнічної ідентифікації, значно зросла», — сказав російський соціолог Ігор Яковенко. «Це результат ксенофобії, що зростає. Люди розуміють, які наслідки можуть бути в майбутньому — краще нічого не говорити, про всяк випадок».

Перепис включав український регіон Крим, який Росія незаконно окупувала 2014 року.

Загальна чисельність населення країни становила 144,7 мільйона осіб, або 147,2 мільйона осіб, якщо враховувати український Крим, порівняно з 142,8 мільйона осіб, що були виявлені під час перепису 2010 року.

Незалежне опитувальне агентство «Левада-центр» з'ясувало, що 42 відсотки росіян заявили, що взагалі не брали участі в переписі, а в Москві цей показник сягнув приголомшливих 73 відсотків.

«Це означає, що близько 56-57 мільйонів людей не брали участі в переписі», — сказав демограф Олексій Ракша, якого звільнили з Росстату в липні 2020 року за те, що поставив під сумнів урядові дані про смертельні випадки від коронавірусу.

В інтерв'ю РСЕ/РС працівники перепису підтвердили, що більша частина наданих даних була вигаданою.

«Нас змушують фальсифікувати дані, й, наскільки я розумію, це відбувається у великих масштабах по всьому Санкт-Петербургу, тому що рівень участі дуже низький», — сказала в інтерв'ю «Север.Реалии» РСЕ/РС у листопаді 2021 року одна переписувачка, яка попросила не називати її імені, побоюючись наслідків. «Мене це дуже турбує, тому що нас змушують робити незаконні речі за наказом обласної адміністрації. Як соціолог, я знаю, що цінність таких даних дорівнює нулю».

«Я б не стала сильно покладатися на результати цього перепису», — сказала соціолог і запрошений професор канадського Карлтонського університету Гузель Юсупова. «Питання до нього є не тільки у представників татарської інтелігенції та активістів з інших етнічних республік, а й у представників академічної спільноти».

Яковенко підкреслив, що опитування неможливе «в тоталітарних і фашистських режимах».

Татарський історик і етнограф Дамір Ісхаков сказав, що «провідні демографи визнали, що цей статистичний матеріал нічого не вартий».

===

Новини по темі: