ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Відсутність безпеки в Нігерії: бойовики вбили священника і викрали п'ятьох вірян

Велика Епоха
Стрілецька зброя і легке озброєння, вилучені у бандитів у Нігерії, квітень 2022 року (PIUS UTOMI EKPEI/AFP via Getty Images)

У неділю бойовики вбили католицького священника і викрали п'ятьох вірян під час двох окремих нападів у центральній та північно-західній частині Нігерії, як стало відомо AFP від кількох джерел у поліції.

Відсутність безпеки є серйозною проблемою в найбільш густонаселеній країні Африки, де президентські вибори та вибори до законодавчих органів заплановані на 25 лютого.

Близько 02:00 за Гринвічем у селі Кафін-Коро в штаті Нігер озброєні особи, яких місцеві жителі називають «бандитами», підпалили будинок священника, в якому він згорів живцем, пояснив Васіу Біодун, представник поліції штату.

Нападники поранили ще одного священника, коли він намагався втекти: «Було знайдено мляве тіло отця Ісаака, а отця Коллінза доправили в лікарню», — додав прессекретар.

Під час іншого нападу, здійсненого кількома годинами пізніше, «бандити» увірвалися в будинок у селі Дан Цауні в штаті Кацина і викрали п'ятьох вірян, які готувалися до недільної меси в сусідній церкві.

«Терористи захопили п'ятьох людей, вистрілили священнику в руку і втекли з п'ятьма заручниками», — заявив представник поліції штату Гамбо Іса.

Священника доправили в лікарню, додав він.

У грудні 2020 року озброєні до зубів «бандити» викрали понад 300 школярів зі школи-інтернату в Канкарі та відвезли їх у сусідній штат Замфара.

Цих хлопчиків було звільнено за тиждень після переговорів з урядом.

Хоча збройні угруповання в основному зацікавлені у виплаті викупу, деякі з них налагодили зв'язки з джихадистами на північному сході Нігерії, які вже 14 років домагаються встановлення там халіфату.