ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Іранська влада закрила аптеку за відмову власниці носити хіджаб

Велика Епоха
Іранські жінки в Тегерані. (Abedin Taherkenareh/Archiv/dpa)

Влада північного іранського міста Амол закрила аптеку після того, як її власниця та місцевий священнослужитель вступили в конфронтацію через носіння хіджабу.

На відео, яке стало вірусним у соціальних мережах, видно як доктор Форуг Хагпана, власниця аптеки, протистоїть священнослужителю, який попередив її про необхідність покривати волосся згідно із законом Ісламської республіки.

Після суперечки співробітники аптеки відмовилися обслуговувати священнослужителя, який почав записувати сцену на мобільний телефон і описувати інцидент.

Мохаммад Садег Акбарі, головний суддя провінції Мазандаран, оголосив, що аптека була закрита «за недотримання закону про хіджаб і відмову в обслуговуванні клієнта».

Акбарі також додав, що проти власниці було порушено судову справу.

Новина з'явилася на тлі багатомісячного суспільного гніву, що спалахнув після того, як 16 вересня торік 22-річна Махса Аміні померла в ув'язненні після затримання поліцією в Тегерані за «неналежне» носіння головної хустки.

Після смерті Аміні іранці вийшли на вулиці по всій країні, протестуючи проти безправ'я, а жінки та школярки влаштували безпрецедентні демонстрації підтримки, що стало найбільшою загрозою ісламському уряду з часів революції 1979 року.

У відповідь влада почала жорстоке придушення інакомислення, затримуючи тисячі людей і виносячи протестувальникам суворі вироки, включно зі смертною карою.

Хіджаб уперше став обов'язковим у громадських місцях для іранських жінок і дівчаток віком від 9 років після ісламської революції 1979 року.

За минулі роки багато іранських жінок нехтували цим правилом на знак протесту та розсовували межі того, що, за словами офіційних осіб, є прийнятним одягом.