ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Продажі смартфонів у Китаї у 2022 році впали до мінімуму

Велика Епоха
Люди показують свої смартфони 25 грудня 2013 року. (Philippe Huguen/AFP/Getty Images)

Продажі смартфонів у Китаї впали на 13% у річному обчисленні у 2022 році, що стало найбільшим спадом у секторі за останнє десятиліття. Про це повідомила в неділю компанія IDC, що займається дослідженням ринку, пише Reuters.

Загальна кількість поставлених пристроїв склала 286 мільйонів, що менше, ніж 329 мільйонів у 2022 році.

Це означає, що загальний обсяг продажів у 2022 році був найнижчим з 2013 року і вперше відтоді річний обсяг продажів впав нижче 300 мільйонів, йдеться у звіті IDC.

Виробник Android-телефонів Vivo був найбільш продаваним брендом протягом року з часткою ринку 18,6%. Однак загальний обсяг поставок впав на 25,1% порівняно з минулим роком.

Honor посів друге місце серед найбільш продаваних брендів, поставки зросли більш ніж на 34%, хоча і з низької бази.

Apple Inc посіла третє місце серед найбільш продаваних брендів телефонів у 2022 році, зрівнявшись з Oppo.

Загальний обсяг продажів Apple впав на 4,4% у річному обчисленні, загалом випередивши спад на ринку.

У четвертому кварталі, попри те, що в тримісячному періоді iPhone був брендом, який найбільше продається, продажі iPhone у річному обчисленні все ж таки знизилися, оскільки проблеми з ланцюжком постачань, спричинені заворушеннями робітників на заводі Foxconn у місті Чженчжоу, призвели до гіршого попиту, ніж очікувалося, пишуть дослідники.

Суворий контроль COVID-19 у Китаї, який посилився навесні 2022 року в кількох містах, сильно вплинув на економіку країни, яка торік упала до одного з найгірших рівнів майже за півстоліття.

Різке падіння продажів смартфонів у Китаї позначилося на показниках сектора в усьому світі. За даними IDC, у 2022 році світові поставки смартфонів становили 1,2 мільярда штук, що є найнижчим показником з 2013 року і падінням більш ніж на 11% у річному обчисленні.