ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Саудівська Аравія планує використовувати свій уран як ядерне паливо

Велика Епоха
Загальний вигляд нафтопереробного заводу і нафтового терміналу Ras Tanura компанії Saudi Aramco в Саудівській Аравії, 21 травня 2018 року. (Ahmed Jadallah/Reuters)

Саудівська Аравія планує використовувати власні уранові ресурси для розвитку цивільної ядерної програми королівства, заявив у середу міністр енергетики Саудівської Аравії.

Найбільший у світі експортер нафти намагається зменшити свою залежність від сирої нафти й оголосив у 2018 році про план побудувати 16 ядерних реакторів протягом двох десятиліть. Проєкт обійдеться у 80 мільярдів доларів, повідомило агентство Reuters.

"Нещодавні розвідувальні роботи виявили наявність різних джерел урану в різних місцях", — заявив міністр принц Абдул-Азіз ібн Салман на конференції з корисних копалин, повідомляє державне телебачення Al-Ekhbariya TV.

"Королівство має намір використовувати свої національні уранові ресурси, зокрема для спільних проєктів зі своїми партнерами", — додав міністр.

За його словами, це буде зроблено відповідно до "міжнародних зобов'язань і правил прозорості, що охоплюють весь виробничий цикл".

У березні 2018 року уряд затвердив свою національну політику в галузі атомної енергії, яка обмежує ядерну діяльність мирними цілями і закликає до посилення заходів безпеки, а також до використання передового досвіду поводження з радіоактивними відходами, повідомляли тоді державні ЗМІ.

2021 року Об'єднані Арабські Емірати оголосили, що їхня атомна електростанція "Барака" почала комерційну експлуатацію, ставши першою в арабському світі.