ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росіяни, які купили нерухомість в окупованому Криму, можуть втратити її після повернення півострова

Велика Епоха
З пляжу в Саках видно дим після вибухів з боку російської військової авіабази біля Новофедорівки, Крим, серпень. (UGC via AP)

Після незаконної анексії Криму Москвою 2014 року український півострів пережив бум на ринку нерухомості, оскільки багато росіян поспішили придбати нерухомість на узбережжі.

Після окупації до Криму на постійне місце проживання переїхало до 800 000 росіян: хтось купував будинки для відпочинку, інші — для здачі в оренду. Не дивно, що місцевий ринок нерухомості стрімко розвивався.

За деякими оцінками, до початку 2022 року ціни зростали приблизно на 60 відсотків на рік.

Однак поїзд із нерухомістю зійшов із рейок, щойно Москва почала своє неспровоковане вторгнення в Україну в лютому.

За даними консалтингової компанії Idem, у червні 2022 року продажі житлової нерухомості в Криму впали на 72 відсотки порівняно з роком раніше, повідомляє Radio Free Europe.

Після руйнування частини Кримського мосту в жовтні та звільнення Херсона місяць потому, продажі нерухомості на півострові практично зупинилися.

Хоча офіційно багато об'єктів нерухомості пропонуються за цінами, зниженими до 2 відсотків, багато власників із задоволенням скидають до 20 відсотків від заявленої вартості, щоб швидше позбутися нерухомості, каже Наталя Массальська з севастопольської рієлторської компанії «Мультидом».

Ще одна причина, через яку багато російських інвесторів почали проявляти занепокоєння щодо кримської нерухомості, полягає в тому, що статус їхньої власності може опинитися під загрозою в разі повернення півострова Україні, що здається менш надуманим, ніж рік тому, з огляду на останні бойові успіхи Києва.

Якщо це станеться, українська влада вже дала зрозуміти, що більшість росіян, які купили нерухомість у Криму, просто втратять свої квартири. «Населення, яке незаконно прибуло на територію півострова, має покинути його... шляхом добровільного виїзду або примусового вигнання», — заявила Таміла Ташева, постійний представник президента України в Криму.

===

Новини по темі: